Ani letos nebude chybět Toulavá kapela Josefa Janouška z Rožmitálu pod Třemšínem, dále účast přislíbili Šumaváci ze Strakonic, Chlapci z Moravy ze Staroviček, milí hosté ze Slovenska, Rakouska a všichni další skvělí harmonikáři z Čech.

Jak informoval za pořadatele Josef Janoušek, registrace účinkujících začne v kulturním domě již v 11 hodin. Těsně před oficiálním zahájením tohoto hudebně – zábavného pořadu se uskuteční společné fotografování před kulturním domem a ve 13 hodin se ujmou úvodního slova moderátorka Jana Filinová a ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar.

„Všechny příznivce harmonik a milovníky tohoto žánru srdečně zveme na tuto unikátní kulturní akci. Bude možné poslechnout skvělou lidovou muziku a zapojit se do hlasování v divácké soutěži o nejpozoruhodnějšího účinkujícího s názvem Cena sympatie," slibuje Josef Janoušek a dodává, že na pořadech Heligónkářské ligy jsou vždy všechny divácké vstupenky slosovatelné o hezké hudební ceny a výjimkou nebude ani toto písecké setkání. „Samozřejmostí bude tanec od začátku pořadu, báječná atmosféra v sále, hodně jedinečné muziky a úžasní lidé," doplnil pořadatel.

Květinová výsadba v Písku.
Květinová výsadba bude letos v Písku ještě pestřejší než loni. Pomalu už nakvétá

Vstupné na Mezinárodní setkání harmonikářů v Písku je 200 korun, ZTP a doprovod účinkujících budou mít vstupenku za polovinu.

Akci pořádá Centrum kultury města Písek ve spolupráci s Heligónkářskou ligou. Více informací o Mezinárodním setkání harmonikářů 6. dubna v Písku najdete na www.centrumkultury.cz nebo na internetových stránkách Heligónkářské ligy www.umuzikantu.cz.