Jejich výsadbu včetně následné tříleté péče získá město díky dotaci ve výši 400 tisíc korun z Operačního programu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí.

Na sídlišti Jih se obyvatelé dočkají nové výsadby dřevin na jaře příštího roku. Sázet se zde budou například jírovce, jabloně, vrby, lísky, jilmy a další druhy stromů a keřů v celkovém počtu pětatřiceti kusů.

Také výsadba v ulici Karla Čapka se chystá na příští jaro. „Zde by mělo přibýt sedm javorů a jeden šácholan japonský. Na podzim 2019 pak bude vysazeno pětadvacet platanů javorolistých před píseckou nemocnicí,“ informovala mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

Zmíněné lokality nejsou vybrány náhodou. Ve všech třech v současné době probíhá nebo se plánuje revitalizace. „Od toho se budou odvíjet i termíny výsadby zeleně, která se samozřejmě může realizovat vždy až po ukončení hlavních stavebních prací,“ vysvětlil Jan Venclík z odboru investic a rozvoje MÚ Písek.

V následujících měsících se bude konat výběrové řízení na dodavatele, který zajistí jak výsadbu dřevin, tak i následnou pěstební a ochrannou péči po dobu tří let.