„Podle mého nepřísluší zastupitelstvu, aby to řešilo. A za druhé tento návrh považuji za nerealizovatelný," konstatoval tehdy místostarosta Písku Jiří Hořánek (ANO 2011).

Znovu se toto téma otevřelo na veřejné besedě z cyklu Občan versus politik, kde transparentnost účtů podpořili kromě Martina Brože také Písečáci Zbyněk Konvička a Martin Zborník. „Tvrdíte, že chcete být transparentní, ale nejste. Jste méně transparentní než předchozí vedení," podotkl architekt Martin Zborník.

Místostarosta Hořánek oponoval tím, aby to nebyl pro obyvatele zásah do soukromí. „Myslíte, že budou chtít všichni, kdo nám budou platit popelnice, aby jejich číslo účtu viselo na webu?" tázal se.

Na to mu Martin Brož odvětil, že není nutné zveřejňovat všechny údaje. „Můžeme zveřejnit třeba jen odchozí transakce, ne příchozí. Rozhodně nemusí být na webu, kolik kdo zaplatí za popelnice," reagoval Martin Brož a v podobném rytmu debata pokračovala. Závěr byl takový, že město zaúkoluje úředníky a bude se touto možností zabývat.

Tento čtvrtek jde bod do rady města, předkladatelem je místostarosta Josef Knot (TOP 09). „Transparentní účet znamená zveřejnění kompletního výpisu z účtu v podobě, v jaké ho město obdrží od banky. Komerční banka, u které máme účty vedeny, poskytuje tuto službu zdarma," stojí v materiálu k radě.
Většina obcí, kde transparentní účet mají, zveřejňuje podle informací města výpisy pouze u některých účtů, zpravidla se to týká základního běžného účtu a některých výdajových a příjmových účtů. Jedná se například o Prostějov, Černošice, Mariánské Lázně, Úvaly, Znojmo či Jablonec nad Nisou.

- Transparentní účet je služba poskytovaná k depozitním účtům, umožňující náhled 
na účetní transakce komukoliv na internetu.
- Transparentní účet zobrazuje informace o majiteli, číslu, názvu a měně účtu, dále informace
o transakcích (datum zúčtování, popis transakce, jméno plátce, zprávu pro příjemce, bankovní symboly, částka).
Zdroj: MÚ Písek