Mezi vystavovateli na veletrhu Regiontour 2013, který včera skončil v Brně, se v rámci  společné expozice Jihočeského kraje představil také Písek. Návštěvníkům v hale „P"  veletržního areálu  nabídlo kampaň k 770. výročí první písemné zmínky o městě.

Kancelář destinačního  managemetu Písecko zde představila logo oslav a pozvala  návštěvníky na akce spojené s tímto výročím, především na Cipískoviště a městskou slavnost Dotkni  se Písku. Zájemci, kteří obklopovali písecký stánek,  zde získali také informace o dalších turistických lokalitách v regionu.

„Návštěvníci se nejvíce zajímali o cykloturistiku na Písecku, o možnosti ubytování,  o tipy na návštěvu zajímavých objektů ve městě  a na výlety po okolí. Zde jsme nabídli  letáčky letáčky z Pohádkové kovárny Selibov, krokodýlí ZOO Protivín a brožurku k rybaření na nádrži Orlík," informovala Karolína Bočková, vedoucí Kanceláře destinačního managementu Písecko.

Z nabídky propagačních materiálů návštěvníci  veletrhu nejvíce oceňovali  mapy. Písečtí jim mimo měli k dispozici  cyklomapu Písecka a dva druhy mapy historického centra Písku.

Mnozí zájemci se také zapojili do soutěže o kalendář města Písku vydaný k 770. výročí první písemné zmínky o městě. Návštěvníci  odpovídali na dvě  otázky: Jaké výročí slaví v roce 2013 město Písek? a Přes kterou řeku vede nejstarší kamenný most v Čechách?

„Soutěžící vybírali ze tří nabídnutých možností. Například u druhé otázky jsme  se snažili o osvětu, že nejstarší kamenný most není v Praze Karlův přes Vltavu, ale u nás v Písku přes Otavu. Na závěr veletrhu jsme vylosovali tři výherce, kterým zašleme nástěnný kalendář Písku vydaný k výročí," doplnila Karolína Bočková.

Turistické atraktivity  v jihočeské expozici  prezentovaly kromě Písku téměř dvě desítky vystavovatelů – Jihočeská centrála cestovního ruchu, Nadace Jihočeské cyklostezky, ale také města Tábor, Strakonice a další. Své taháky připravované na hlavní turistickou sezónu  ukázaly Alšova jihočeská galerie a organizátoři přeshraniční Zemské výstavy.

V Brně nechyběla ani tentokrát tradiční  jihočeská produktová nabídka. Snažila se oslovit milovníky pěší turistiky, cykloturistiky, historických a technických památek. Na své si určitě také přišli gastroturisté, hipoturisté či vyznavači lázeňských pobytů a odpočinku.

Část jihočeské expozice  patřila prezentaci historicky první přeshraniční Zemské výstavy.  Jednotlivé expozice budou k vidění až do listopadu v Českém Krumlově, Vyšším Brodě, Bad Leonfeldenu a Freistadtu. Představí návštěvníkům expozice zaměřené na život v příhraničí, kulturní a umělecké poklady, rozvoj obchodu, hospodářství a další prvky, které ovlivnily vztahy Čech a Rakouska. Návštěvníci výstav se mohou těšit, že na vlastní oči uvidí například Závišův kříž a expozici středověkého gotického uměním ve zrekonstruovaných prostorech Vyšebrodského kláštera.

Na úspěšnou prezentaci v Brně  Písečtí navážou i při dalších akcích. „Již tradičně se zúčastníme  veletrhu Holiday World v Praze a z iniciativy Destinačního managementu se letos poprvé  Písek představí ve dnech 24. až 27. ledna také na veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakia v Bratislavě," připomněla Karolína Bočková