Záměr prodeje domu č. p. 57 v Chelčického ulici v historickém centru města se na jednání zastupitelstva dostal opakovaně. Návrh prodat zatím nikdy neprošel.

„Hlavním důvodem byla skutečnost, že dům je v sousedství bývalého hotelu Otava a toto místo je jediným, kam by se případně hotelové zařízení mohlo rozšířit. To platí i nadále. Navíc nyní není vhodná doba pro obchodování s nemovitostmi, proto prodej nepodpořím,“ zdůraznil Tom Zajíček (SNK ED).

S prodejem se neztotožnil ani Josef Tesař (KSČM) a nesouhlasila také majetková komise. „Doporučujeme, aby výtěžek z prodeje domů v Rokycanově, Pražské a Nádražní ulici a restaurace Šumava byl investován do rekonstrukce domu v Chelčického ulici,“ doplnil předseda komise Karel Vodička (KSČM).

Další zastupitelé poukazovali na to, že cennější než dům je pozemek právě proto, že jde o historické centrum. Město na dům nedoplácí. Za pět let do něj investovalo necelých 134 tisíc korun, na nájemném však vybralo 1,2 milionu.

Starosta Ondřej Veselý (ČSSD) připomněl, že dům je ve špatném stavu a do pěti let si vyžádá investici kolem 16 milionů korun. To by však bylo včetně bytové nástavby.

„I když ve volebním programu máme neprodávat majetek města, u tohoto domu jsme na rozpacích,“ sdělil Radek Boček (ČSSD). Podle názoru místostarosty Josefa Knota (TOP 09) je město špatným hospodářem a šanci by měl dostat soukromý investor. Zastupitelé se neshodli na žádném usnesení a dům zůstává v majetku města.