V průběžných výsledcích zaujímá jejich kandidátka číslo 7 v čele se současným zastupitelem města Martinem Brožem druhé celkové místo.

Naskakující procentuální hlasy si písecká pirátská jednička chválí. „Zatím to nechci zakřiknout, protože jsme ještě se sčítáním neskončili. Změnit se do konce může ještě spousta věcí. Nálada je u nás ve štábu ale dobrá. Je ovšem pravda, že když vyšly výsledky prvního okrsku z Nových Dvorů, trošku v nás hrklo. Dostal jsem tam totiž jen jeden preferenční hlas a tím pásem pro nás volilo jen 0,13 % lidí. Teď tu vládne nálada dobrá a čekáme, co bude dál. Cíle je jasný: ANO 2011 musíme nechat za námi,“ tvrdí Martin Brož, který mimo jiné s nadsázkou komentuje i svůj osobní volební souboj se současnou starostkou Písku Evou Vanžurovou o vyšší počet preferenčních hlasů.

Plán Pirátů pro následující koaliční vyjednávání je zřejmý. „Společně jsme se usnesli na tom, že bychom rádi oslovili veškeré subjekty, dohodli se s nimi na schůzce a následně bychom chtěli navrhnout, abychom se nedělili na koalici a opozici. Všichni dohromady bychom připravili projekty domluvili se, kde máme určité průniky a šli bychom právě přes společná témata. Když tohle pohoří, pak teprve budeme vyjednávat o nějaké koalici a opozici. Nejdřív bychom to ale chtěli zkusit smírčí cestou,“ vysvětluje lídr Pirátů.

Povolební strategie mají do detailu zpracovanou, k dispozici je na jejich webových stránkách. „Je tam přesně napsané, že dnes večer nebudeme s nikým uzavírat žádné domluvy, zítra v deset se sejdeme a budeme řešit co a jak. Máme připravených 14 konkrétních programových bodů,“ doplnil Josef Soumar, který je na druhém místě kandidátky České pirátské strany.