„Po dobu výstavby nového aquaparku zachovat provoz v plaveckém bazénu stávajícím." K tomu zavázali obyvatelé Písku v lednovém referendu představitele města. Podle Václava Blažka, který inicioval petici za vyhlášení referenda, hrozí, že město nařízení poruší. „Pokud se bude postupovat podle plánu Městských služeb Písek, bude to znamenat zavření bazénu kvůli rekonstrukci," zdůraznil Václav Blažek.

Písečtí schválili na opravu 12 milionů korun v rozpočtu příštího roku. Městské služby skutečně plánovaly při rekonstrukci uzavření vnitřního bazénu, vzhledem k tomu, že venkovní už je nyní nefunkční, znamenalo by to zavření bazénu. Jak tedy budou postupovat? „Upřímně řečeno sám nevím. Dostali jsme za úkol připravit materiál pro lednové zasedání zastupitelů, pak už snad bude jasněji," podotkl jednatel MSP Josef Hrádek. Jak dodal, oprava po částech je velmi komplikovaná.

Pro nový bazén zatím Písečtí nemají vybrané místo. „Uběhne rok od referenda a nevíme vlastně nic. Současné vedení na radnici by to mohlo dotáhnout alespoň k rozhodnutí o architektonické soutěži," řekl Václav Blažek.

Výbory a komise zastupitelstva města měly vznést připomínky na doplnění studie tří vybraných míst (pod lesnickou školou, Žižkova kasárna a Jih III). „Urbanistická komise označila za nejvhodnější lokalitu pod lesárnou a už se zabývala výstavbou na tomto místě. Finanční výbor se věcí nechtěl zabývat a stanoviska majetkové a infrastrukturní komise zatím nemáme. Dopracovanou studii představíme veřejnosti zároveň s vypsáním ankety na umístění zařízení. Až zastupitelé vyberou místo, vypíšeme architektonickou soutěž," sdělil Ondřej Veselý, starosta města.