„Záměr spočívá v tom, že bychom postavili vlek, který by mohl po vodní hladině tahat wakeboard, vodní lyže či vodní gumu, která je vhodná i pro děti,“ podotkl autor projektu Radek Novák. Dráha by nezabrala více než šest metrů na šířku a zhruba 200 metrů na délku. Šarlák si vybrali pro jeho umístění a dobrou dostupnost. Kromě toho tento sport nelze provozovat na tekoucí vodě.

Obyvatelé Písku se obávají, že budou sportovní aktivity hlučné a přilákají k rybníku davy lidí. „Chudáci ti, co bydlí v okolí. Mají po klidu,“ byla jedna z reakcí na facebooku Deníku.

Podle Radka Nováka se však lidé ničeho takového bát nemusí. „Nejde o žádný davový sport. Na vleku může vždy jezdit jen jeden člověk, což znamená, že v jednu chvíli bude u rybníka maximálně skupinka několika lidí,“ uvedl. Stejně tak to prý bude s auty, která rozhodně nebudou obsazovat místa na sídlišti Jih.

Záměr projednávali písečtí radní, kteří ho sice zatím neschválili, nicméně ani nezamítli. „Všichni se k tomu stavěli kladně, nápad se nám líbí a řekla bych, že má v radě podporu,“ konstatovala starostka Eva Vanžurová s tím, že materiál půjde znovu do příští rady.
Dřív než město pronajme rybník společnosti Wake Pond, musí ale dát výpověď Blatenské rybě, která si nyní rybník pronajímá k chovu ryb. A to může chvíli trvat, jelikož výpovědní lhůta je jeden rok. K záměru se Blatenská ryba vyjádřila tak, že chov ryb není slučitelný s těmito vodními sporty.

Součástí projektu bude také zázemí s malým občerstvením, půjčovna nebo dětské hřiště. Plánován je i skokánek pro ty, kteří už wakeboarding ovládají. Nejbližší středisko s tímto sportem je na Táborsku.