V pátek 28. července se v hřebčinci konají základní zkoušky výkonnosti chladnokrevných klisen a oblastní přehlídka tříletých klisen a hříbat. „Přijďte se podívat, jak zástupkyně plemen českomoravský belgik, norik a slezský norik zvládnou drezurní úlohy, vozatajský parkur nebo zkoušku v tahu," zve za Zemský hřebčinec Písek Magdalena Myslivcová.

Celý víkend 12. a 13. srpna bude patřit parkurovým závodům Amateur Jump Tour. V úterý 15. srpna budou mladí koně soutěžit při 2. kvalifikaci letošního Kritéria mladých koní v parkurovém skákání. Ve čtvrtek 17. srpna přijdou na řadu výkonnostní zkoušky teplokrevných klisen a oblastní přehlídka tříletých klisen a hříbat ročník 2023. V sobotu 19. srpna si pak přijdou na své děti a junioři při oblastním mistrovství ve skoku pony.

Drezurní závody v píseckém hřebčinci.
OBRAZEM: Zemský hřebčinec Písek byl dějištěm drezurních závodů

„Připouštěcí sezóna, kdy si u nás mohou chovatelé nechat připustit nebo inseminovat své klisny, se pomalu chýlí ke konci. Do prvního srpnového týdne jsou ještě k dispozici desítky ušlechtilých hřebců nejrůznějších teplokrevných i chladnokrevných plemen," poznamenala Magdalena Myslivcová.

A pro ty, kteří se chtějí podrobněji seznámit s historií unikátní národní kulturní památky a projít si celý areál plný krásných koní, doporučuje přijít na komentovanou prohlídku. Konají ze vždy v pondělí, středu, pátek a neděli od 14 hodin. „Navíc jsme se i letos připojili k multikulturnímu festivalu Jakou barvu má Písek, a tak můžete hřebčinec navštívit také v sobotu 5. srpna," doplnila s tím, že začátky prohlídek jsou v 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hodin. Zájemci si mohou objednat také projížďku kočárem, a to na tel. 724 981 194.