Krov, kterým opravy začaly, už je hotový, věžička na střeše kaple je oplechovaná mědí a kopule se v pátek dočká speciálního dárku.
„Umístíme do ní text, který pohovoří jednak o historii kaple a jednak o současnosti, o její rekonstrukci, o tom, kolik stála, kdo to dělal a podobně. Také tam dáme symbolickou padesátikorunu a informace, co si za ní dnes člověk pořídí a za jak dlouho ji vydělá," vysvětlila starostka Horosedel Lada Hašková a doplnila, že pro budoucí generace uchovají v kopuli i výtisk Píseckého deníku, ve kterém se o kapli píše.

Během léta se začalo pracovat také na fresce uvnitř kaple, kterou restaurátoři odkryli a v současné době je z větší části hotová.
Práce by měly pokračovat i během zimy až do příštího roku. „Teď začnou pracovníci oklepávat kapli zvenku a do zimy ji znovu nahodí. Až nebude přát počasí, budou pracovat na vnitřku kaple a na jaře se pak pustí do odvodnění," popsala starostka.

Náklady na rekonstrukci kaple jsou 1,7 milionu korun, z čehož většinu pokryje dotace. Opravy by měly být kompletně hotové do jara příštího roku.