V Palackého sadech v Písku sev sobotu dopoledne zastavili účastníci 3. ročníku  cyklotour nazvané Na kole dětem.  Prostřednictvím této charitativní akce se shromažďují peníze na rekondiční pobyty onkologicky nemocných dětí. Vedoucím projektu je devítinásobný mistr světa  v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. 

Peloton, ve kterém  v páteční etapě jel také  písecký zdravotně postižený sportovec Jan Bicek, přivedli do Palackého sadů členové  Klubu velocipedistů Písek.

Akce Na kole dětem se svým výjimečným charakterem a mezinárodním rozsahem (startuje na Slovensku) zařadila mezi významné projekty na podporu  onkologicky nemocných dětí. První letoční pobyt pro dvacet dětí s maminkami organizuje letos NF Krtek a uskuteční se v krásném prostředí  ve Velkých Losinách.

 Přidat se k pelotonu mohl každý na kousek, na jednu etapu, nebo na celou trasu dlouho přes 1900 kilometrů. Cyklisté  navštívili 423 měst a obcí, cyklotour startovala ve východoslovenském městě Nová Sedlica a cíl byl v západočeské Aši.