Základní škola Edvarda Beneše včera evidovala několik desítek dětí s pozitivním antigenním testem. „Měli jsme záchyt asi třicítky pozitivních dětí. Pozitivní jsou také tři vychovatelky, takže to bude mít dopady na školní družinu," upřesnil ředitel školy Filip Rádr a dodal, že v karanténě byly k pondělku celkem tři třídy. Současná situace také pravděpodobně zamíchá s nadcházejícími lyžařskými kurzy.

Poslední testování odhalilo desítky pozitivních dětí.Poslední testování odhalilo desítky pozitivních dětí.Zdroj: Deník/Jana Urbanová

Podobně je na tom další písecká základní škola J.K. Tyla. „Měli jsme pozitivních kolem dvaceti dětí. V karanténě jsou čtyři třídy. Některé třídy jsou navíc poloprázdné. Snažíme se dělat hybridní výuku a staráme o děti, které jsou ve škole i o ty doma,“ popsal ředitel školy Pavel Koc. Ve škole navíc chybí asi šest kantorů. „Minulý týden jsme měli trochu krizi s družinou, ale tím, jak se karanténa zkrátila na pět dní, tak to zatím zvládáme,“ podotkl Pavel Koc. Pro nejhorší případ má prý v záloze ještě tři dny ředitelského volna.

Chřešťovický kostel byl před zásahem spolku v katastrofálním stavu.
Dobrovolníci shání peníze na obnovu kostela, před sebou mají velký cíl

Pro pondělní testování platí, že dítě s pozitivním antigenním testem odchází ihned domů a poté na PCR test. Zbytek třídy pak může pokračovat v běžném režimu výuky. Pokud žáci nebyli s nakaženým v kontaktu v předchozích dvou dnech, do karantény nemusí.