Malé děti si mají kde hrát, ale teenageři zatím ne. Tak se dá stručně shrnout  situace  kolem dětských hřišť. Město  jich  nově vybudovalo nebo rekonstruovalo 34 a letos zbývá dokončit drobnosti.

Ale kde se mohou  vydovádět mladí nad patnáct let? Ti v Písku moc příležitostí  nemají. Město podle možností rozpočtu uvolní peníze, ale  o místě pro hřiště, jeho zaměření a vybavení  mají šanci rozhodnout teenageři. Ti si jako nejvhodnější lokalitu vybrali Výstaviště, kde by ale v budoucnu mohl stát také aquapark.

„První náměty už zazněly na jednáních  žákovského a studentského  parlamentu. Ale podrobnější rozbor toho, co a kde mladí chtějí, přinesla až anketa.  O její přípravu a vyhodnocení se postarala  občanská iniciativa Za hřiště, především Jana Putnová a Magda Myslivcová," připomněla místostarostka Písku Hana Rambousová (VPM).

Organizátory ankety i vedení města příjemně překvapila skutečnost, že do ankety se zapojilo 850 lidí, převážně ve věku od třinácti  do  dvaceti let. Podle předběžných výsledků  nejvíce, téměř  30 procent hlasů, dostala lokalita Výstaviště a těsně  za ní  sídliště Jih.  Z dalších navržených míst je to sídliště Portyč, areál Jitexu, prostor u bývalé Billy, Za Kapličkou, Hradiště, Pakšovka a Jiráskovo nábřeží. Mladí by si tam přáli především lanový park, sportovní stěny a  celkově vybavení pro adrenalinové sporty.