Tým Galerie hrou v loňském roce pracoval na nových výstavách a snažil se přizpůsobit aktuální situaci. Dařilo se tak například venkovní bojovce Šifra mistra Jana nebo iniciativě Radkovovoko, v rámci které zaplnily centrum města charakteristické oči postaviček ilustrátora Radka Pilaře. S velice nízkým rozpočtem se v době protipandemických opatření podařilo zrealizovat výstavu Voda mne napadá, která je k vidění do poloviny dubna 2022.

"I přes pandemická omezení vnímám uplynulý rok jako úspěšný. Chtěl bych poděkovat celému týmu Sladovny i všem externím spolupracovníkům za ohromné nasazení a kreativitu, ať už při tvorbě a instalaci výstavy Voda mne napadá, tak i při hledání tvůrčích cest a způsobů, jak náš program stále vylepšovat," hodnotí uplynulý rok ředitel Sladovny Adam Langer.

Milevské maškary letos budou komornější.
Milevské maškary letos budou, akci zpestří jarmark i zabijačkové hody

V květnu 2021 se povedlo úspěšně dokončit dvouletý projekt přeshraniční spolupráce Rakousko – ČR s muzeem ZOOM Vídeň a otevřít unikátní Animárium, nabízející hned dvě animační studia pro velké i malé, kde se každý může naučit animovat.

Za zmínku stojí i festival dětské radosti Pískoviště, který proběhl netradičně na konci srpna a nabídl bohatý venkovní program na březích řeky Otavy, plný divadel, koncertů, tvoření, workshopů, dobrodružství a mnoho dalšího. V srpnu také navštívil Písek i Sladovnu ministr kultury Lubomír Zaorálek, který ji označil za "unikátní příklad, který stojí za to vidět, způsob, jak mít kulturu, která rozvíjí schopnosti".

Sladovna navíc ve druhé polovině loňského roku získala mezinárodní certifikát Home of 21st Century Education, který vydává asociace Hands on! sdružující dětská muzea a galerie. Prestižní certifikát označující sladovnu za Domov pro učení v 21. století, získaly z celé Evropy pouhé čtyři organizace.