Celostátní akce, která se uskuteční od 24. do 30. dubna, má za cíl umožnit prarodičům a rodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s žáky a zároveň pomoci školám znovu oživit a obnovit školní zahrady. Pro všechny zapojené generace to bude skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě.

Žáci školy se zapojili do plánování akce a společně s učitelkami vybrali, které bylinky a zeleninu chtějí na školní zahradě pěstovat. Vybrané rostliny budou využity nejen ve školní kuchyni, ale také v rámci hodin vaření.

Barbora Brosková, ředitelka školky řekla: „Záhonky jsme již připravili a částečně oseli vyzkoušenou zeleninou. Děti ze školky Fazolka minulé roky sely a sklízely ředkvičky, kedlubny, mrkve, hrášek, slunečnici. Rajská jablíčka již sázet nebudeme, protože sklizeň je většinou v době, kdy ve školce děti nejsou. A to je ta nejdůležitější část projektu, kdy děti mohou sklidit a připravit si vlastní svačinku. Je třeba dobře promyslet, kdy zasít s ohledem na tuto letní pauzu.
Těšíme se, že prarodiče přinesou nová semínka či sazeničky, jejichž pěstování nás třeba nenapadlo. Také plánujeme vytvořit zcela nový záhonek a osázet ho bylinkami.“ 


Lenka Pokorná