Českou republiku reprezentovali zástupci deseti skupin a sdružení a také sólistky ve všech třech věkových kategoriích a čtyřech disciplínách. Písek již šestým rokem zastupovaly mažoretky Lenka a Lucie Vavříkovy.

Program byl každý den velmi nabitý vzhledem k vysokému počtu soutěžících z celé Evropy. Jako každoročně se dodržoval tradiční postup soutěže. První den probíhala registrace a tréninky, další dny vlastní soutěž. Na začátku přijal zástupce jednotlivých skupin starosta města, kterému předali všichni drobné dárky, symbolizující jejich město a zemi a na památku obdrželi hezký dárek, letos to byla krásná kniha o městě Sokobanja a jiné pozornosti. Ceremoniál proběhl u historické budovy v centru města. Následoval průvod městem, kterému přihlížely stovky návštěvníků a lázeňských hostů.

Sestrám z Písku se na ME dařilo, získaly medailová ocenění ve všech sestavách, ve kterých vybojovaly postup z finále MČR.

V disciplíně pom - pom show si Lenka odvezla bronz, stejně tak duo obou děvčat. V disciplíně mace ohodnotila odborná porota sólo Lenky stříbrnou medailí, za duo získala děvčata bronz. V disciplíně baton si Lucie vybojovala bronzovou medaili. Stříbrný kov se zaleskl na krku obou děvčat za duo pom - pom, stejné umístění vybojovala Lenka za předvedení svého sóla.

Česká republika si odvezla celkem 23 medailových umístění, sedm z nich putovalo do Písku.

Sokobanja je menší lázeňské město s úžasnou atmosférou. V průběhu celého dne a hlavně ve večerních hodinách korzují po hlavní kolonádě i okolních ulicích stovky návštěvníků města, které je známo jako nejstarší lázně v Srbsku. Ulice lemují stále zaplněné kavárničky a cukrárny s vynikající nabídkou. Vše podpořilo nádherné počasí, i ve večerních hodinách zde bylo v tomto ročním období velmi příjemně. Do Písku jsme si tak dovezly opět krásnou vzpomínku.

Lenka Vavříková