Záměr nepodpořily Krajská hygienická stanice, Státní veterinární správa ani odbor výstavby MÚ Písek, které se k němu vyjadřovaly. „Krajská veterinární správa nedoporučuje depozitum koček v husté zástavbě. Vhodné není ani sousedství s restaurací, a to z důvodu pachovéa hlukové zátěže,“ vysvětlila místostarostka Písku Petra Trambová. Kromě toho je toto využití výměníku v rozporu s územním plánem. „Neměli jsme jinou možnost, než zamítnout,“ dodala místostarostka.

Město v tuto chvíli nedisponuje žádnými prostory, které by byly vhodné jako depozitum pro kočky. Předsedkyně spolku Eva Hulcová se však nevzdává. „Budeme hledat dál, je to naléhavé. Určitě chci ještě jednat s městem, ale také hledám sama,“ uvedla. Depozitum podle ní není klasický útulek. „Já kočky nehromadím. Jsou u mě jen dočasně a hledám jim nový domov. Kapacita je patnáct zvířat,“ doplnila Eva Hulcová s tím, že koček je trvale velký přetlak.

Depozita jsou zcela běžně domácí, proto nemusí jít o nebytový prostor, ale klidně i o starší byt 3+1. Musí být možnost kočky oddělit. Nutné jsou voda, topení a světlo. Ideální umístění je ve městě, aby sem mohli docházet pomáhat dobrovolníci.