Nejúspěšnějším obdobím pro Sladovnu byl jednoznačně začátek léta. „Do konce června jsme měli velice dobrá čísla, přišlo hodně rodin, škol i školních skupin. Bylo to dokonce o něco více než loňská rekordní sezóna, kdy Sladovnu navštívilo 56 tisíc lidí a stala se tak nejnavštěvovanějším cílem v oblasti spravované destinační společností Píseckem s.r.o.,“ vysvětlil ředitel Sladovny Adam Langer.

Prázdniny ale byly o něco horší. Do galerie zavítalo méně lidí než loni - do konce srpna si ji prohlédlo 36 tisíc návštěvníků. „Na letní návštěvnosti je navíc dobře vidět, které dny pršelo, kdy návštěvnost šla i 500 až 700 lidí za den. Bohužel deštivých dnů bylo velice málo,“ dodal Adam Langer.

Že na vině nižšího počtu příchozích je především rekordní letní počasí, se domnívá i Michal Jánský ze společnosti Píseckem s.r.o. Návštěvníků ve městě ubylo. „Naopak se zvýšila návštěvnost kempů a atraktivit v blízkosti vody. Důvodem je jistě poněkud horký a suchý srpen. Ukázalo se, že lidé v horkých dnech zůstávali spíše u vody a podnikali malé výlety po Písecku, jakmile se ochladilo a začalo pršet, návštěvnost Písku a jeho turistických cílů začala ihned narůstat,“ objasnil Michal Jánský.

Do písecké Sladovny – galerie hrou, míří lidé nejen ze všech koutů republiky, ale i ze zahraničí. O letošním podzimu na ně bude čekat několik novinek. Po dvoutýdenním přerušení provozu od 1. do 12. října galerie otevře veřejnosti nové expozice ku příležitosti oslav výročí republiky. Jednou z takových bude například výstava 50 let s Divadlem Járy Cimrmana a kreativní ateliér Laboratoř.

Kristýna Svobodová