Součástí bazénu bude nově i skluzavka. „Další složkou rekonstrukce budou nové bazénové technologie a stavební úpravy úpravny vody s vestavbou galerie pro zahradní techniku. Udělají se také zpevněné plochy včetně schodišť okolo bazénu pro neplavce a technického vchodu," vyjmenoval  místostarosta Písku Josef Knot.

Kromě toho se opraví 
a rozšíří stávající nábřeží. „Bude se dělat takzvaná štětovnicová stěna s kamennou římsou a betonovou dlažbou k ohraničení nábřeží a úpravě koryta. Součástí prací je i nové zábradlí a oplocení areálu v místě technického vjezdu 
a vchodu," uvedl Petr Matoušek z odboru investic a rozvoje MÚ Písek. V plánu je také molo, které  povede do řeky. To ale musí nejprve schválit Povodí Vltavy.

Rada města na svém posledním zasedání schválila návrh zadání veřejné zakázky na tuto část regenerace plovárny. Předpokládané finanční náklady jsou třináct milionů korun. Rekonstrukce by měla být dokončena do konce dubna příštího roku s tím, že přes zimu se práce přeruší.

Zvíkovské Podhradí

Bazén ve Zvíkovském Podhradí se dočkal velké rekonstrukce před dvěma lety, ale obec, která ho provozuje, nezahálí a i letos zde najdou návštěvníci několik vylepšení. Vstupné je 70 korun pro dospělého a 40 korun pro děti.

Milevsko

Koupaliště v Milevsku pro letošní sezonu zdražilo vstupné o deset korun. Pro dospělé stojí 60 korun za osobu a děti od 6 do 15 let platí čtyřicet korun, mladší nic.

Bazén v Písku

Plavecký areál nabízí přes léto i venkovní šestnáctimetrový bazén a venkovní brouzdaliště.