„I přes postupné rozšiřování Covid péče se nám daří udržet samostatnou stanici ortopedie. Zvládáme i ostatní péči a také provozní činnosti od praní prádla přes vaření až po zajištění dalších obslužných činností,“ uvedl náměstek pro zdravotní péči Nemocnice Písek Pavel Malina.

Odběrové místo v Písku navýšilo kapacitu na 400 odběrů za den, což je více než zdesetinásobení kapacity. Pro objednávky na odběry byla zřízena i druhá telefonní linka, takže aktuálně se lze objednávat na těchto kontaktech: 773 751 644 a 777 366 507. V souvislosti s vyšším počtem odběrů navýšilo kapacitu také Oddělení klinické mikrobiologie Nemocnice Písek, které nyní prování 400 testů denně.

„Nemocnice funguje na bázi spolupráce napříč odděleními, takže lékaři z různých oddělení nyní pracují na Covid stanicích a laboratoře si vzájemně vypomáhají s navýšením testovací kapacity na PCR testy. Pomáháme si také mezi nemocnicemi. Zapůjčili jsme dvacet kyslíkových ventilů s průtokoměry do Nemocnice Strakonice a vypomáháme několika lékaři v Nemocnici Prachatice,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

Nemocnice za veškerou pomoc děkuje! Děkuje i za nabídky pomoci – materiální i fyzické.

Nemocnice Písek