Jak informoval Jiří Holan, předseda představenstva Nemocnice Písek, kurz začne letos v květnu v prostorách Komunitního centra aktivního života v Blatné.

„Bude se jednat o obdobný předporodní kurz, který už roky pořádáme pro nastávající maminky přímo na Gynekologicko-porodnickém oddělení v Nemocnici Písek. Kurz je hojně navštěvovaný a vzhledem k tomu, že v Blatné už provozujeme gynekologicko-porodnickou ambulanci, jedná se o přirozené rozšíření našich služeb i pro ženy z Blatenska,“ uvedla vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Písek Simona Bulková.

Novorozenec. Ilustrační foto
Chlapeček chvátal na svět, rodiče jeli do porodnice s policejním doprovodem

Těhotné ženy na kurzu získají praktické informace potřebné k porodu i následné péči o dítě, například kojení. Vyzkouší si, jak mají při porodu správně dýchat i relaxovat. Dozvědí se také, jak mají co nejlépe pečovat o své dítě. „Součástí lekcí bude i cvičení vhodné pro těhotné ženy,“ řekla Simona Bulková.

Kurz pro nastávající rodiče bude zahrnovat šest až osm lekcí, dlouhých hodinu a půl. Začne 4. května v 16 hodin. Zájemci si mohou rezervovat účast na telefonním čísle: 777 366 540.