Budova z konce osmdesátých let minulého století byla podle ředitele nemocnice Jiřího Holana ve špatném technickém stavu. "Už ani neodpovídala požadavkům moderní laboratoře. Rekonstrukce tyto nedostatky vyřešila,“ podotkl Jiří Holan s tím, že rekonstruovaná laboratorní budova patologie, jejíž provoz bude nyní také energeticky úspornější, má nové elektrické rozvody a tepelný výměník, moderní technologický systém odtahu digestoří a úložných skříní, nové podlahy i obklady na laboratorních stěnách.

Namísto zastaralé chladicí komory slouží k dočasnému uložení zemřelých moderní boxový systém. „Rekonstrukce a modernizace nám umožní zvýšit počet prováděných laboratorních vyšetření a zároveň posune celé oddělení patologie do nového tisíciletí,“ uvedl primář oddělení patologie Nemocnice Písek Pavel Holan.

Písecká patologie, která se zabývá zejména rozpoznáváním onemocnění na základě vyšetření vzorků tkání a buněk pacientů (živých i zemřelých), je jediným oddělením svého druhu na severozápadě kraje. Vyšetření tkání a buněk pacientů tak zajišťuje nejen pro lékaře z písecké nemocnice, ale i dalších zdravotnických zařízení z Písecka, částí Strakonicka a Prachaticka. Pro stejné oblasti zajišťuje pitvy zemřelých i vyšetření vzorků jejich tkání. „Analyzujeme vzorky, odebrané pacientům při nejrůznějších vyšetřeních a operacích. S pomocí našich výsledků kliničtí kolegové mohou zvolit správnou léčebnou strategii, nebo rozsah operačního výkonu,“ dodal primář oddělení patologie.

Studie nového bazénu pod lesnickou školou v Písku.
Referendum k bazénu nebude, senioři mají novou zahradu. Co se děje na Písecku?