„Pacienti budou na pokojích s vlastním hygienickým zázemím maximálně po dvou, k dispozici jsou jim nové sprchy i nový nábytek. Na pokojích i chodbách je lepší osvětlení a moderní signalizační systém ke komunikaci pacientů se zdravotními sestrami a personálem mezi sebou. Na stanici jsou nové jídelní stoly a židle. Přibyly také dva nadstandardní pokoje, o které je velký zájem,“ uvedla Marta Horáková, primářka Oddělení chirurgie Nemocnice Písek, které ročně provede 1500 operací.

Modernizace přispěla ke zvýšení komfortu hospitalizovaných pacientů a ke zlepšení hygienických a epidemiologických podmínek. „Oddělení se nachází ve třicet let staré budově. Tomu odpovídalo také dispoziční řešení pokojů. Záměrem investora byla modernizace a celková optimalizace jeho provozu. Z původně třílůžkových pokojů tak vznikly pokoje dvoulůžkové, každý se samostatným zázemím,“ řekl Miroslav Sekyra, vedoucí Provozně technického oddělení Nemocnice Písek.

Rekonstrukce lůžkové stanice chirurgie stála takřka 15 milionů korun, sedm milionů přitom uhradil Jihočeský kraj, jediný akcionář písecké nemocnice. Na stavbě se pracovalo od poloviny letních prázdnin do října.

Nemocnice Písek