U jeho založení byli v roce 1976 Jiří Novotný, Zdeněk Šlechta a Josef Drašnar. Z bohaté činnosti klubu v minulosti připomeňme Jízdu do vrchu na Vohybal a Živec, automobily byly také několikrát k vidění na motokárovém okruhu na Hradišti a při jízdě užitkových vozidel. Pořádaly se také výměnné burzy. Písečtí veterání se účastnili závodů, výstav, burz a ostatních akcí pořádaných jinými kluby.

O minulém víkendu (9. června) Veteran Car club připravil v rámci programu slavnosti Dotkni se Písku výstavu historických aut a motocyklů, kde byla k vidění česká i zahraniční vozidla například Tatra 75 z roku 1935 nebo anglická Ariel či německá DKW.

Tuto sobotu (16. června) pořádá klub XVIII. píseckou jízdu historických vozidel. Přejímka vozů vyrobených do roku 1960 a výstava se uskuteční od 8 do 10 hodin v Palackého sadech. V 10.30 hodin je start spojený s krátkou ukázkou jízdy zručnosti. „Trasa povede přes Putim, Čejetice, Štěkeň, Radomyšl, Čekanice, Mirotice, Ostrovec a Vráž,“ informoval předseda Veteran Car Clubu František Svoboda.