Přítomnost vysokého školství láká do místa působení instituce věkovou skupinu mladých lidí, která ve městech velikosti Písku kvůli absenci univerzit často chybí. FAMO je první a osamocenou vlaštovkou, která do bývalého královského města láká budoucí filmaře nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Kromě studia v českém jazyce totiž nabízí i výuku vedenou kompletně v angličtině.

O úspěšnosti snažení vedení školy svědčí počet návštěvníků dne otevřených dveří. Hned po desáté hodině dopolední, kdy se areál otevřel veřejnosti, se zájemci o prohlídku počítali na desítky. Nechyběli zahraniční studenti ani zástupci písecké radnice. Ti, na něž se nedostalo v první vlně, si krátili čas sledováním absolventských filmů, u kterých se mohli zasnít i nad svou budoucí kariéru u filmu. Pak už dostali šanci popovídat si s pedagogy, nahlédnout do učeben nebo sledovat studenty v ateliérech při práci - natáčení.

Hlavním studijním programem písecké filmovky je multimediální produkce. Každý ze studentů bakalářského či navazujícího magisterského studia si však volí své užší zaměření. V Písku vychovávají nové režiséry, kameramany, zvukaře, dramaturgy a scénáristy, střihače, producenty či animátory. FAMO navíc svou atraktivitu zvyšuje propojením studentů s odborníky z praxe a mnoha praktickými cvičeními. Právě praxe je zde důležitou složkou výuky.

A lze z místních učeben a ateliérů opravdu proniknout do velkého atraktivního světa filmu? Lze a nemusíme chodit daleko. Jeden z čerstvých důkazů nabízejí nominace na 95. ročník udílení Oscarů. Sledovaný galavečer se uskuteční 13. března v Los Angeles a svou šanci převzít prestižní ocenění živí také absolvent Píseckých filmových škol Viktor Prášil, který se po zvukové stránce podílel na filmu Na západní frontě klid.