Dalším krokem tedy bude zadání podmínek pro architektonickou soutěž, ve které dostanou slovo architekti. „Začátkem letních prázdnin bychom mohli mít hotovou studii, jak bude bazén vypadat. V letech 2016 až 2017 by se mělo začít stavět, a pokud nepřijdou odvolání či jiná zdržení, mohl by bazén stát do konce roku 2018," odhaduje místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).

Ten se netají tím, že nikdy nepatřil mezi příznivce vybrané lokality, nicméně při hlasování respektoval rozhodnutí minulého zastupitelstva a doporučení výboru a komisí. „Ty se shodly na tom, že by bazén měl stát pod lesnickou školou," zmínil místostarosta během diskuze na posledním zasedání píseckých zastupitelů.

Tam zazněl také návrh stavbu nového bazénu odložit a zrekonstruovat plavecký stadion stávající. „Nemyslím, že bychom teď měli investovat dvě stě milionů korun do nového," podotkl zastupitel Petr Hladík (KDU – ČSL). Jeho návrh však neprošel.

Po schválení lokality zastupiteli, což bylo pro město odrazovým můstkem, se budou tématem zabývat radní na svém jednání příští týden ve čtvrtek. Tam mají schválit podnět ke zpracování soutěžních podmínek architektonické soutěže.

Co areál nabídne?
- vnitřní bazén s osmi drahami o délce 25 metrů
- výukový bazén
- relaxační a zábavný bazén
- wellness
- venkovní bazén
- sociální zařízení
- parkovací plochy

Stavbu bazénu už roky provází petice i ankety

Petice, plánovaná stavba pod hradbami, anketa ohledně podoby bazénu, další petice, plánovaná demolice a opět petice jako cesta k referendu. Nový bazén už měl v Písku dávno stát, jenže… Místo toho se začal psát dlouhý příběh plný anket a peticí, který stále čeká na svůj happy end. Písecký deník připomíná některé zásadní kapitoly…

říjen 2008
Obyvatelé města dostanou nový plavecký stadion. Dosavadní po téměř třiceti letech dosluhuje. Zastupitelé volili mezi dvěma variantami a rozhodli se zbourat stávající a postavit nový bazén. 

To by to však bylo příliš jednoduché…

duben 2009
Tři stovky lidí podepsaly petici adresovanou radním, aby se bazén stavěl jinde. Obávají se, že nebudou mít několik let v Písku krytý bazén.

červenec 2009
Zastupitelé schválili rozpočtovou změnu a uvolnili tak 5,6 milionu korun na projektovou dokumentaci plaveckého bazénu.

září 2009
Bazén pod Putimskou bránou by na jaře 2010 mohl zmizet a na jeho místě vyrůst nový. Písek čeká na dotaci z Evropské unie. 

O dva roky později se řeší, jak má bazén vypadat v domnění, že místo je dané…

září 2011
Radnice představila varianty plaveckého stadionu a lidé mohou hlasovat, která se jim líbí nejvíc. Mají pět variant:
- aquacentrum střední velikosti
- rekonstrukce a přístavba současného bazénu
- nový plavecký bazén s posílením wellness části a lázeňským centrem
- nový plavecký bazén s atrakcemi
- pouhá rekonstrukce současného bazénu

listopad 2011
V Písku bude stát nový plavecký bazén za 162 milionů.
Zastupitelé vybrali variantu demolice současného a výstavby nového bazénu s důrazem na vodní atrakce. Nezohlednili tak výsledky ankety mezi Písečáky, kde jednoznačně největší podporu získalo aquacentrum střední velikosti (505 hlasů) a vybraná varianta jen 192 hlasů.
Na nový bazén se mohou Písečáci těšit zhruba za tři roky.

prosinec 2011
Písečtí architekti sepsali petici. Chtějí postavit bazén jinde než pod hradbami. Podle tehdejšího starosty Ondřeje Veselého však přicházejí pozdě.

Ještě ten samý měsíc čelí projekt píseckého plaveckého stadionu další kritice. Po píseckých architektech, kteří sepsali petici za umístění bazénu do jiné lokality, se do kritiky pustili i zastupitel za ODS Zdeněk Kulič a Vladimír Homola ze stejné strany.

březen 2012
Změna umístění nového aquacentra neprošla. Bude stát opět pod hradbami.

květen 2012
Stávající plavecký bazén bude v provozu jen do konce roku, pak začne jeho demolice.

Už to vypadalo, že se začne současný bazén opravdu bourat a na jeho místě stavět nový, ale kdepak… Zásadní zvrat teprve přijde.

září 2012
Písečák Václav Blažek inicioval petici za referendum, kterou podepsalo 4200 lidí.

leden 2013
Společně s rozhodnutím, koho budou volit jako budoucího prezidenta, jsou Písečtí postaveni i před otázku, kde má či spíš nemá stát nový bazén. Hlasují v referendu.

Výsledek referenda říká, že nový bazén už nikdy nebude stát na místě stávajícího.

duben 2013
Radní města vybrali pět lokalit, kde by mohl stát bazén i s venkovním koupáním. Jsou to:
- areál Žižkových kasáren
- lokalita pod lesnickou školou
- lokalita Jih III včetně plochy Šarlatského rybníku
- lokalita mezi přeložkou I/20 a teplárnou
- lokalita pod nemocnicí

září 2013
Výběr lokality se zúžil na dvě místa. Obyvatelé budou v anketě volit mezi areálem Žižkových kasáren a lokalitou pod lesnickou školou. Zastupitelé pak vrátili do hry i lokalitu Jih.

leden 2014
Je to rok od referenda, kde lidé řekli NE stavbě aquaparku na místě současného bazénu. Ani teď není jasné, kde bude nový bazén stát a jak bude velký.

únor 2014
Město vyhlásilo anketu, kde má stát nový bazén. Na výběr jsou:
- areál Žižkových kasáren
- lokalita pod lesnickou školou
- u sídliště Jih

březen 2014
Lidé chtějí bazén v areálu Žižkových kasáren. V anketě hlasovalo 1549 obyvatel.

duben 2014
Písečtí zastupitelé vybrali pro stavbu bazénu s atrakcemi lokalitu pod lesnickou školou. Rozhodnutí prošlo o jeden hlas.

Lokalitu potvrdilo i nové zastupitelstvo, už s větší jistotou. Pro bylo 20 z nich.