„Tohle je pořád dokola. Kolikrát už byla anketa, kde má bazén stát, jestli zbourat a postavit jiný na tom samém místě, nebo jinde, nebo aby jen prošel kompletní velkou rekonstrukcí. Kolikrát už lidi hlasovali a vyjadřovali se? A na co? Na to, aby byla opět další anketa, vždyť lidi si už vybrali," říká Klára Frišová ze Zlivic.

Město bude k bazénu pořádat druhou velkou anketu. Ta první se konala v září a říjnu 2011. Tehdy ale nešlo primárně o umístění stavby. „Celkem hlasovalo 1111 lidí. Z ankety vyplynulo, že obyvatelé města považovali rekonstrukci bazénu za nutnou a preferovali přestavbu na aquacentrum střední velikosti," uvedl mluvčí radnice Roman Ondřich. Pro aquacentrum střední velikosti byla tehdy polovina hlasujících. Zastupitelé pak na výběr lidí nedali a vybrali jinou variantu. Hlasující se mohli vyjádřit i k možnosti přesunutí aquacentra na jiné místo. Tuhle variantu zvolilo dvacet lidí.

Stejně jako anketa v roce 2011 i ta aktuální není pro zastupitele závazná. Respektovat musejí pouze výsledek referenda, podle kterého nesmí nový bazén stát na místě stávajícího.