„Na jihu Čech nebyla při kontrolách zjištěna žádná pochybení,“ ujistil ředitel krajské správy František Kouba.
Jak dodal, kontroly byly zaměřeny zejména na dovozové vejce a prováděly se především na místech určení prvního styku, tedy ve skladech, odkud se rozvážejí do prodejen.

„I jinak, bez ohledu na nadcházející velikonoční svátky, se kontroly provádějí pravidelně jednou měsíčně v chovech a třídírnách. Například i v píseckém podniku AGPI, který patří k největším producentům,“ konstatoval Kouba.

Pracovníci veterinární správy zjišťují kvalitu vajec, to, zda jsou čerstvá nebo zda jsou správně značena. Více pozornosti se věnuje těmto potravinám s ohledem na výskyt salmonely. Jak poznamenal ředitel krajské veterinární správy, je to součást národního ozdravovacího plánu.

Podle sdělení tiskového mluvčího Státní veterinární správy Josefa Dubna velikonoční kraslice, pokud jde o výdutky, samozřejmě veterinárně kontrolované nejsou. „Ale syrová slepičí vejce, která se po uvaření používají k barvení a lze je vykoledovat o Velikonočním pondělí, musejí splňovat podmínky zdravotní nezávadnosti,“ sdělil Duben.

Je–li vejce dostatečně provařeno a je skladováno při 5 až 10 stupních Celsia, je bez problémů použitelné zhruba deset dní. Při pokojové teplotě by se měla zkonzumovat dříve.