K nejnáročnějším pracím patřila rekonstrukce maleb na stropě síně. „Pocházejí z doby, kdy se stavěla budova radnice, tedy z let 1895 až 1897, autor není znám,“ uvedl vedoucí odboru výstavby, dopravy a životního prostředí MÚ v Protivíně Jan Jelínek.

Při stavebních úpravách řemeslníci objevili zajímavou nástěnnou malbu, která byla rovněž obnovena. O restaurování obou se postaral pražský restaurátor Josef Novotný.

Dominantní ozdobou obřadní síně je malba na skle nazvaná Radost ze života. Pro město Protivín ji vytvořil táborský výtvarník Teodor Buzu. „Umělec maloval své dílo v ateliéru v Táboře na tři samostatná skla a teprve na místě je sesadil do jednoho obrazu,“ uvedla Jaroslava Fialová z Městského úřadu v Protivíně.

Sám malíř potvrdil, že vytvořit obraz ze tří částí, aby na sebe navazovaly odstínem barev, nebylo jednoduché. Musel malovat vleže, protože jinak by barva stékala. Navíc sklo je těžké a mohlo by popraskat.

V obřadní síni se konají nejen svatby, ale také loučení dětí s mateřskou a základní školou, slavnostní přijetí úspěšných žáků a sportovců a do života jsou vítáni noví občánci Protivína.