Už několik měsíců je na webových stránkách města diskusní fórum. Občané Milevska tak mají možnost prostřednictvím internetu sdělit své připomínky a ptát se na věci, které je zajímají.

„Původní myšlenka na zřízení fóra byla naplněna jen částečně. To je i důvod, proč se v současných dnech struktura fóra předělává. Je však třeba zmínit, že již od začátku nenaplňovala mé představy, co se týká přehlednosti a členitosti na jednotlivá témata,“ říká místostarosta Michal Polanecký (ODS). Zajímavé dotazy se začaly ztrácet v záplavě osobního napadání jednotlivých pisatelů. Některé takové příspěvky musely být odstraněny.

„Hranice pro posouzení toho, co se má smazat a co ještě ne, je velice tenká. Kritiků fóra z řad zastupitelů je hodně, všichni však odmítli roli administrátora, aby odstraňovali dle jejich uvážení nevhodné příspěvky. Každý se bojí být tím „cenzorem“. Takže role mazání příspěvků zůstala mně,“ podotýká Polanecký.

Sprosté anonymy

Jelikož někteří psychicky narušení lidé neunesli několik odstranění příspěvků, začali fórum znehodnocovat tzv. tapetováním s vulgárními příspěvky a ještě pod cizími jmény přesměrováním přes zahraniční servery. Právě to při stávající grafické struktuře fóra mělo za následek současné pozastavení fóra do doby přepracování struktury a zavedení registrace.

Jak poznamenal milevský místostarosta, návrhů na zrušení fóra bylo mnoho, největším iniciátorem byl výbor pro kulturu, který chtěl zrušit anonymní příspěvky. „Trochu mě mrzí, že po prvních kritických příspěvcích chtěli fórum zrušit i ti, kteří ho prosazovali,“ dodává ještě Michal Polanecký a pokračuje:

„Je třeba si uvědomit, že fórum nebylo zřízeno s tím, aby nás někdo chválil. Dalším negativem z mého pohledu je, že na fóru odpovídají jen zastupitelé za ODS, vedoucí úředníci, popřípadě ředitelé organizací. Přitom i ostatní zastupitelé fórum pravidelně čtou a nezapojí se.“
Tato forma diskuse přinesla i zajímavé informace, které vedení města upozornily na věci, o kterých se na úřadě nevědělo. Některé příspěvky napomohly pisatelům pochopit skutečnou podstatu věci, aby se neřídili jen tím, co kde zaslechli.
“Podle mého názoru je fórum užitečná věc. Jenže se vždycky mezi lidmi najde někdo, kdo dobrou věc zneužije a léčí si svoje mindráky, bohužel,“ poznamenal na adresu anonymů milevský občan, který si nepřál být jmenován.