Třicetiletý David z Písku zatoužil po domácím kinu, ale jeho příjmy jen tak tak pokrývaly potřeby tříčlenné rodiny s manželkou na mateřské dovolené. Snadná pomoc. Poskytovatelů peněz, kdy nemusíte mít ručitele a vlastně jim stačí jen zavolat, jsou plné inzertní rubriky.
„Opravdu jsem peníze přes jednu takovou společnost sehnal, i když to nebylo tak snadné, jak inzerovali. To mi ale bylo jedno, domácí kino jsme si koupili. Jen jsem si úplně dobře nepřečetl podmínky půjčky. Věřil jsem tomu, co mi říkal ten chlápek, který se mnou smlouvu sepisoval,“ řekl David.


Ten je dnes v dost svízelné situaci, protože dluh neočekávaně narostl. Jednu z předepsaných splátek totiž David neuhradil. Prý v té době marodil a výdělek výrazně poklesl. V účtování se objevily úroky a ty rostou neuvěřitelně rychle. Alespoň podle Davidova vyprávění.
Nyní už věřitel vyhrožuje exekutorem a David tuší, že přijde nejen o domácí kino, ale ještě možná o řadu dalších věcí, na které s manželkou horko těžko šetřili.

David se do problémů dostal svojí nezkušeností a nakonec on sám říká, že vlastní hloupostí. Mnohem hůře je na tom dvaačtyřicetiletý Ivo z Milevska. Ten má společný byt s mladším bratrem Karlem, který zamířil hledat štěstí do západních Čech. Důležité v kauze je ale to, že trvalé bydliště má stále u bratra v Milevsku.


„Brácha je tak trochu nezodpovědný dobrodruh. Kde a jak si vydělává peníze, nevím, ale bydlí u nějaké paní a nouzí zřejmě netrpí. Jenže v městské hromadné dopravě v Plzni ho vyhmátl revizor, když neměl jízdenku, a tehdy to začalo. Karel pokutu nezaplatil, a protože má stále bydliště tady v Milevsku, chodí veškerá jeho pošta ke mně. Doporučené dopisy si samozřejmě nevyzvedává a mým obavám se směje,“ vyprávěl Ivo.
Ten už se ale nesměje, protože zjistil, že úroky z nezaplacené pokuty bude řešit exekutor. A kde jinde by měl, než na adrese trvalého bydliště dlužníka.

Exekutorský úřad v Písku:

Prokopova 339/14
397 01 Písek
Tel.: +420 382 210 825
Fax: +420 382 211 163
podatelna@exekucepisek.cz
Úřední hodiny:
Po - Pá: 9.00 - 16.00