Ještě do konce března je možné nominovat dobrovolníky Jihočeského kraje na tradiční cenu Křesadlo za rok 2007. Již po šesté tak budou oceněni lidé, kteří věnují svůj čas a energii prospěšným aktivitám.

„Za aktivity v uplynulém roce bude udělena cena Křesadlo pěti individuálním dobrovolníkům v pěti kategoriích. Podruhé bude udělena cena Dobrá parta týmu dobrovolníků,“ informovala Romana Kotrbatá, předsedkyně sdružení INKANO Písek.

Jak dále uvedla, k udělení ceny Dobrá parta přistoupili organizátoři proto, že řada organizací se zajímavými dobrovolnickými projekty se z různých důvodů zdráhala nominovat jednotlivce.

„Zapojení lidí do dobrovolných aktivit má především v menších místech podobu komunitních projektů, které jsou s daným místem nějak spjaty, proto chceme tyto aktivity ocenit,“ připonběl Michal Novotný z Komunitní nadace Blanicko – Otavské.
Nominace o ceny Křesadlo a Dobrá parta je možné zasílat do konce března na adresy pořadatelů INKANA Písek, BEZ Katovice a občanského sdružení Konabo Protivín.

Nominace na cenu Křesadlo a Dobrá parta pro dobrovolníky Jihočeského kraje je možné zasílat nepozději do konce března na adresy: INKANO , Nádražní 1936, 397 01 Písek, kresadlo2007@seznam.cz, bez.katovice@seznam.czkotrbata@inkano.cz