Ovoce a zelenina, obilí na polích. To vše podlehlo čtvrtečnímu krupobití. To ale ještě lidé nevěděli, že v sobotu přijde nová průtrž mračen, která zaplaví část obce.

„Asi ve tři hodiny odpoledne přišla bouřka a s ní silný déšť. Voda se začala valit obcí, kanalizace nestíhala brát vodu. Zaplavilo to jeden byt a několik sklepů,“ líčila starostka obce Pavla Poláčková.

„Přišlo to z polí,“ řekla Marie Matoušková. „Voda se valila přes celý náš dvůr, vyplavila garáž. Vzala dřevo, dokonce i lednici a mrazák. Něco podobného se stalo jen při povodních v roce 2002. Teď už musíme jenom větrat a doufat,“ dodala Matoušková.

Nebylo výjimkou, že někteří majitelé domků se zahradami měli vodu až po kolena. Jinak než s vyhrnutými nohavicemi by se totiž domů nedostali.
„Přijeli k nám hasiči z Protivína, kteří nám půjčili čerpadlo, z Písku přivezli Savo a další pomůcky. Přijeli také dobrovolní hasiči z Drahonic, Heřmaně a Štětic, kteří nám moc pomohli,“ doplnila starostka.

Podle hydrometeorologického ústavu se nové přívalové deště a bouřky přeženou opět dnes večer. V některých místech by silný vítr mohl dosahovat rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, srážek naprší až 60 milimetrů.

Jindřiška Jelínková, Karel Kreml