Padesát sazenic lípy doplnilo o víkendu alej kolem cesty nedaleko obce. Alej bude mít délku něco přes čtyři sta metrů a rozhodně prý nebude poslední. Mladé lípy přišly kromě dospělých sázet rovněž školní děti.

„Tuhle akci jsme jako obec zahájili loni ve spolupráci s občanským sdružením Prokop a naší základní školou. Kromě řady jiných příznivých vlivů na krajinu chceme do výsadby alejí zapojit i děti. Nakonec to budou ony, kdo musí aleje v budoucnu udržovat a ochraňovat,“ řekl starosta obce Jiří Štrajt.
S výsadbou aleje začali v obci loni v rámci akce Miliarda stromů pro zemi a chtějí pokračovat i v budoucnu.

„Předpokládám, že pokud bude kam, a to zřejmě bude hodně dlouho, stane se ze zakládání alejí v katastru obce každoroční jarní tradicí,“ dodal starosta Štrajt.

Ten už připravuje se všemi složkami v obci na přespříští víkend jarní generální úklid obce. Na třetího května pak občanské sdružení Prokop chystá májovou veselici.

„Myslím, že je to od vedení obce velmi dobrá iniciativa. I když prakticky žijeme uprostřed lesů, aleje kolem cest do české krajiny patří a ty, které sázeli naši dědové a pradědové, už pomalu začínají odumírat,“ řekla jedna z účastnic akce Zuzana Tvrzská. Jak dodala, Orlík nad Vltavou je sice obcí v lesích, ale jak loňská tak letošní větrné smrště ukázaly, že ani lesy nejsou nesmrtelné a že se o jejich obnovu a dotváření krajiny musíme snažit neustále.