Město má už na stole odpověď na podanou reklamaci od písecké firmy Kočí, od kanceláře architekta Martina Rajniše zatím nedorazila.

Dohodne se město s firmami, nebo rozhodne soud? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

Se stavem, kdy se k závadám budovy nikdo nehlásí, ale není vedení radnice spokojeno, a proto si nechává vypracovat právní analýzu.

„Ta by měla ukázat, kdo je za co zodpovědný. Analýza bude hotová do čtrnácti dnů a poté ji předložíme jak firmě Kočí, tak kanceláři architekta Martina Rajniše. Také se uskuteční schůzka, kde bychom se s firmami chtěli dohodnout,“ uvedl starosta Písku Ondřej Veselý.

Pak už zbývají jen dvě varianty: buď některá z firem uzná, že vina je na její straně, nebo se k odpovědnosti nepřihlásí nikdo. Poté město podá žalobu a případ bude řešit soud. „Upřednostňujeme určitě dohodu, ale pokud se to nepodaří, nemáme jinou možnost,“ dodal starosta Ondřej Veselý.

Podle ředitele firmy Kočí Tomáše Kočího je možné, že případ skončí opravdu u soudu.

„Věřím, že se dohodneme. Ale my jsme postavili stavbu přesně podle projektové dokumentace, kterou jsme dostali. Jde nám o lesovnu, myslíme si, že je to dobrá stavba, na druhou stranu se musíme bránit proti některým věcem, které se nám dávají za vinu. Když to nepůjde jinak, budeme se muset bránit i u soudu,“ řekl Kočí.

Lesovna nekonvenčního architekta Martina Rajniše se potýká s problémy už od začátku, první závady se objevily už v době, kdy budova ještě nebyla zkolaudovaná. Jedni ji označují za tribunu, která se do Píseckých hor nehodí, druzí ji oceňují jako zajímavou stavbu, která obohacuje prostor u lesa.