Velkým zklamáním pořadatelů skončil první ročník Kulturního labyrintu na píseckém Výstavišti.

Jsme na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Jsem hodně zklamaný. Účast byla velice slabá, odhaduji ji tak na 1600 lidí. A to se bavíme o akci, na níž bylo vstupné zdarma,“ uvedl hlavní organizátor Robin Mikušiak.

Proto Písečané nemohou očekávat, že se podobná akce uskuteční i za rok. „O opakování neuvažujeme. Vypadá to, že v Písku a ani v celých jižních Čechách nemá cenu dělat festival, který není zaměřen vyloženě komerčně a nevystupuje na něm Michal David nebo skupina Kabát,“ doplnil Mikušiak. „Lidé o to prostě nemají zájem. Proč dělat divadlo pro děti, když rodiče na něj své potomky nevezmou. Je ostuda, když na představení v třicetitisícovém městě přijde třeba dvacet lidí,“ vysvětlil Robin Mikušiak.

Čtyřdenní akce, která začala v pátek a skončila v pondělí, nabídla lidem jak vystoupení hudebníků, tak i divadlo nebo ukázky nového cirkusu. Největší zájem ale vzbudila páteční vystoupení dýdžejů a pondělní koncert písničkáře, který si nechává říkat Xindl X.

„Přitom si ale myslím, že nejkvalitnější ve složení kapel byla neděle, kdy vystoupily třeba Závodní ovce nebo Jan Budař s kapelou Eliščin band. Na Budaře přišlo asi 150 lidí,“ sdělil Mikušiak.

„Písek se snaží být kulturní, radnice dává na akce peníze, ale to nejde bez spolupráce lidí. Pokud o to opravdu nemají zájem, myslím si, že dotace, které město dává na akce jako byl Kulturní labyrint, by se daly využít lépe, třeba na úklid města,“ tvrdil Mikušiak.

Kromě nízké návštěvnosti se pořadatelé Kulturního labyrintu potýkali i s krádežemi. „Mnozí mladíci přišli jen proto, aby mohli krást. Brali věci z baru, přepravky, dokonce ukradli i věci ochrance z batohů, což je velká drzost. Ztrácelo se všechno, co se dá nějakým způsobem zpeněžit,“ dodal zklamaný Mikušiak.