Lávka spojující lokalitu sv. Václav a vrch na Hradišti by mohla v budoucnosti překlenout Otavu. Tato myšlenka zazněla na veřejném projednávání revitalizace plovárny u svatého Václava jako námět pro vyřešení špatné situace s parkováním aut u plovárny.

Písecký deník je na Facebooku. Přidejte si ho ZDE!

Podle místostarostky Hany Rambousové není lávka špatný nápad.

„Myslím si, že parkování by nejspíše nevyřešila, ale přesto by mohla mít pozitivní význam. Bylo by to poměrně radikální řešení spojení Hradiště a Sv. Václava, i když to není úplně nový nápad,“ řekla Rambousová. „Je jasné, že lávka by nestála milion, ale mnohem více,“ dodala k ceně stavby, o níž ještě ale není zdaleka rozhodnuto.

Lávka by měla hlavně pomoci návštěvníkům k tomu, aby mohli dojet co nejblíže k plovárně autem, ale aby nemuseli složitě hledat místo k parkování v úzké ulici u plovárny.

„Ulice je pořád ucpaná. Mnozí lidé parkují před mým domem, i když tam stát nemají. Mně to nevadí, ale městská policie jim někdy dává pokuty,“ uvedla jedna z obyvatelek Sv. Václava. Podle bývalého starosty Miroslava Sládka, který je předsedou komise pro urbanismus a rozvoj města, by lávka určitě nemohla vést přímo do prostor plovárny. „Kdyby končila přímo na plovárně, narušila by její prostředí. Musela by být nejspíš kousek po proudu,“ uvedl Sládek.

Návštěvníci plovárny by tak přijeli autem na druhý břeh řeky, vůz by zaparkovali a po lávce přešli ke svatému Václavu. Podle pravidelného návštěvníka plovárny Pavla Kozáka by se nemusela stavět lávka přes Otavu, která je v těchto místech široká téměř sto metrů, ale doprava z Hradiště ke svatému Václavu by se dala vyřešit přívozem stejně jako je tomu na Lipně.

Další náměty na vylepšení plovárny mohou lidé posílat do konce srpna na e–mailovou adresu městského architekta Josefa Zábranského josef.zabransky@mupisek.cz.