V sobotu se konají V. Městské slavnosti Protivínské. Co se na nich změnilo oproti minulým ročníkům a jaké budou největší hvězdy programu? Odpovídá Sylva Karfíková, vedoucí pořádajícího Městského kulturního střediska Protivín.

Co bude jiné oproti minulým ročníkům?

V uplynulých letech se nám osvědčila programová nabídka zahrnující hudbu a divadelní vystoupení. Na své si přijdou milovníci různých hudebních žánrů od dechovky po bigbít. Zpestřením programu bude v letošním roce exhibiční vystoupení moderních gymnastek TJ Sokol Písek a oddílu Taekwondo Protivín.

Dětem je po celý den připraven program na vnitřním nádvoří, kde je čeká Dětský svět, Kamarádi, Divadlo ELF a Pavel Vangeli s loutkami. Novinkou je výuka tanců pro děti i dospělé od Tanečního centra Z.I.P. Písek. Tradičně se mohou návštěvníci „vyřádit” v parku před zámkem, ať již na horolezecké stěně, lanové dráze nebo trampolíně. Tentokrát nebude chybět možnost vyjížděk na ponících. Mimořádným zážitkem bude dřevorubecká show Martina Komárka. Nenechte si ujít velkou fireshow připravenou na míru pro Protivín.

Jaká jsou jména největších hvězd slavností?

Mezi hvězdami najdete slováckou dechovou hudbu Straňanka, absolutního mistra Evropy dechových hudeb 2009, legendárního zpěváka Pavla Bobka s kapelou P.R.S.T. Mladší návštěvníci jistě nenechají ujít koncertní vystoupení Blue Effect Unplugged, Milana Schelingera, Tleskače nebo kapely X-Cover. Hvězdou večera bude jistě Bára Basiková se skupinou Basicband.

Jaká je předpokládaná účast?

Bude-li počasí přát, předpokládáme návštěvu kolem dvou tisíc diváků.

Co je vlastně „Dětský svět“ a jak bude vypadat interaktivní Člověče, nezlob se?

V rámci Dětského světa si kluci a děvčata zasoutěží, postaví maxipuzzle, „zarybaří”. Bravo tým je naučí šermovat a také předvede něco ze svého umění. Vlaďka chystá klaunohraní. V nabídce je také divadelní představení Kamarádi zkoušejí pohádky. Interaktivní Člověče, nezlob se je hra velkého Člověče, nezlob se podle klasických pravidel, kdy figurky tvoří malí i velcí v barevných tričkách.

Jak dlouho trvá příprava takové akce a kolik lidí se na ní podílí?

Každé slavnosti se připravují již po skončení těch předchozích, kdy se začínají postupně rodit nápady, které se poté dolaďují. Nejintenzivnější práce je přibližně půl roku před konáním. Podílí se na nich především kulturní středisko ve spolupráci se zvukařem a městem Protivín. Zázemí a příprava zapůjčeného areálu je pak převážně na technických službách. Pořádek v areálu má na starosti městská a státní policie.