Na každou novinku si lidé většinou musí nějaký čas zvykat. Ale semafor u vchodu do městské galerie Sladovna zatím vyvolává spíše záporné odezvy.

Písecký deník je na Facebooku. Přidejte si ho ZDE!

Semafor je sponzorským darem ředitele marketingu Sladovny Richarda Krause. Podle jeho slov jde o orientační prostředek, který má upoutat návštěvníky nádvoří a vyzvat je ke vstupu do městské galerie a turistického informačního střediska.

„Vypadá to hrozně, jako neexistující vjezd do podzemních garáží, je to pro mě špatný fór,“ zlobí se radní za ČSSD, architekt Radek Boček. Zároveň kritizuje i další stavby ve městě, jako je kruhová křižovatka v Hradišťské ulici nebo retardéry pod Amerikou.

O semaforu na Sladovně Písecký deník už psal. Článek najdete ZDE.

„Na druhou stranu jako radní města a architekt jsem na některé projekty pyšný. Tady mám na mysli podzemní kontejnery v centru Písku, úpravu hradeb nebo přestavbu Žižkovy ulice,“ dodává Boček.

Ředitelka Sladovny Renata Skronská tvrdí, že semafor je dočasným, kdykoliv demontovatelným zařízením.

„Upozornila jsem ji na nutnost požádat o vydání závazného stanoviska k umístění zařízení na památkový objekt nebo objekt v památkové zóně. Rozhodnout musí odbor výstavby městského úřadu a památková péče,“ zdůraznila Hana Jánová, vedoucí odboru rozvoje, investic a majetku města Písku.