Tropické teploty ženou lidi k vodě. Milevské koupaliště v těchto horkých dnech navštíví přibližně tři sta návštěvníků denně, a to nejen místních, ale koupat se do Milevska jezdí lidé z Petrovic, Sedlčan, Týna nad Vltavou nebo Bechyně.

„Možná je sem přivádí zvědavost, jak koupaliště vypadá. Další možností je, že poblíž mají rekreaci nebo u nás už byli a líbí se jim tady. Ale my se jich na to neptáme,“ říká Petr Zelenka, jednatel společnosti SPOS, která areál spravuje.

Koupaliště je otevřeno více než dva měsíce a podle provozovatele jsou reakce vesměs kladné. „Určitě to znáte, když je něco k dispozici, najde se vždy někdo, kdo to chce vylepšit. Snažíme se podněty návštěvníků sbírat a vyhodnocovat, abychom areál mohli ve spolupráci s městem vylepšovat,“ říká Petr Zelenka.

Podle jeho slov lidé poukazují hlavně na to, aby bylo kvalitnější zázemí občerstvení. „Jak se říká, všechno bude,“ odpovídá Zelenka.
„V uvozovkách negativní reakce mají lidé, kteří chtějí akvapark a čtyři nebo pět tobogánů,“ vypráví jednatel. Jak dodává, město ani SPOS nemají zájem akvaparkům konkurovat.

„Úkolem bylo hlavně pro občany Milevska postavit vodní zařízení, které tady chybělo. Ale jsme pochopitelně rádi i za cizí klientelu,“ říká Petr Zelenka. Podle něj lidé oceňují na novém milevském koupališti velikost areálu či čistotu a kvalitu vody.

Koupaliště je otevřeno každý den od deseti hodin. K dispozici jsou dva bazény. Kapacita areálu je osm set lidí.