Od minulého pátku lidé, kteří přijdou na nádvoří Sladovny, jsou překvapeni buď zeleným, nebo červeným světlem na klasickém semaforu vedle hlavního chodu do městské galerie.

Jsme na Facebooku. Klikněte ZDE!

Nádvoří se rozhodně nezměnilo v křižovatku, nové zařízení podle ředitele marketingu Sladovny Richarda Krause má sloužit pro lepší orientaci návštěvníků. V pondělí tady blikala červená, což znamenalo, že jako vždy v pondělí byl zavírací den.

Semafor je sponzorským darem Richarda Krause, který k využití uvedl: „Jde o orientační prostředek, který má upoutat návštěvníky nádvoří a vyzvat ke vstupu do městské galerie Sladovna a turistického informačního centra. Vchod do informačního centra i Sladovny je totiž na nejvzdálenějším místě nádvoří.“

Líbí se vám semafor na Sladovně? Vyjádřete se v diskuzi pod článkem!

Podle názoru ředitele marketingu zejména při slunečném počasí a tím i plných zahrádkách v přilehlých restauracích vchod do Sladovny není vidět. Svým architektonickým řešením působí tak, že je ve Sladovně stále zavřeno.

„Semafor byl zvolen proto, že upoutá pozornost a jeho barvy jsou pro většinu lidí včetně cizinců srozumitelné, zelená znamená otevřeno a červená zavřeno,“ dodal Richard Kraus.

Sladovna je v majetku města, a tak nás zajímal názor odpovědných lidí. Vedoucí odboru školství a cestovního ruchu Marie Cibulková byla v pondělí po dovolené první den v úřadu. „Teprve se s touto novinkou seznamuji, svůj názor sdělím co nejdříve,“ ujistila Marie Cibulková.

Změny na historickém objektu by měly být projednány s památkáři. Podle slov Martina Zemana z odboru výstavby MÚ Písek, který je zodpovědný za památkovou péči, žádost o vyjádření k umístění semaforu nedorazila.

Čtenáři Píseckého deníku kromě semaforu upozornili na to, byly provrtány původní trámy ve Sladovně. „K žádnému nevratnému zničení původních historických trámů navrtáním nedošlo,“ uvedl Richard Kraus.