Pak se však přestěhovala z městského sídliště do menší obce a seznámila se tam s vrstevníky, kteří se hasičskému sportu aktivně věnují. Zalíbilo se jí to a brzy se stala jednou z nich.

„Na vesnici je to rozhodně lepší než ve městě. Každý se zná s každým, zatímco na sídlišti jsou akorát samé partičky. Sedí na lavičkách, kouří a popíjejí alkohol – to na vesnici není. Jsou tam jiní lidé a jiný způsob života,“ pochvaluje si 18letá Kristýna Černá ze Srubce, adeptka na titul Miss hasička 2011.
O soutěži se dozvěděla od své trenérky Lenky Malé a prozatím se probojovala mezi 20 semifinalistek. Její další účast bude záviset na tom, kolik hlasů se jí podaří nashromáždit do 31. srpna.

Samotného finále, které se uskuteční 15. října, se zúčastní už jen 13 nejúspěšnějších uchazeček. Při castingu, který se uskutečnil v Praze, jí čekala třeba módní přehlídka v plavkách a na podpatcích, či křížový výslech od pětičlenné poroty. Doprovázel ji sem přítel Honza. „Nejvíc mě bavilo asi líčení a focení. Strach jsem měla z promenády a pohovoru, protože jsem vůbec nevěděla, co mě čeká za otázky. Byla jsem dost nervózní a klepala se mi kolena,“ přiznává s úsměvem studentka budějovického zdravotnického lycea.

Členkou srubeckého sboru je dva roky a jejím úkolem na soutěžích je běh s pravým proudem. Hodně přitom spoléhá na svou sportovní průpravu – několik let se totiž věnovala na závodní úrovni atletice a házené. „Máme mužské, ženské a dětské družstvo. Mezi ženami je nás asi osm nebo devět. Minulý rok jsme vyhrály velkou cenu okresu, tak snad se nám to letos také povede,“ chlubí se sympatická blondýnka.

Kromě hasičů patří mezi její velké záliby i sport, přátelé, zábava nebo hudba. Není vybíravá, vyjma dechovky si prý ráda poslechne skoro všechno.
Léto tráví jako brigádnice na poště, kde třídí dopisy a doručuje důchody. „Nejčastěji relaxuji spánkem. Přijdu, lehnu a spím. Občas taky koukám na televizi nebo jdu ven pokecat s kamarády,“ směje se Kristýna.

Po prázdninách nastoupí do třetího ročníku a poprvé si vyzkouší praxi. Vysvětluje, že lyceum je vlastně něco mezi gymnáziem a zdravotnickou školou a má sloužit především jako příprava na vysokou školu. Jeho absolventi mohou studovat třeba medicínu nebo obor zdravotní sestra na Jihočeské univerzitě.

„Určitě chci dál studovat. V současné době se rozhoduji mezi normální a porodní zdravotní sestrou. Momentálně vede ta porodní, protože mě láká práce s miminky a děti mám ráda,“ zdůvodňuje Kristýna.

Pokud se probojuje až do říjnového finále, budou ji kromě rodičů a sourozenců podporovat i kamarádi ze Srubce, kteří jí založili vlastní fanklub. „Trenérka, která to organizuje, říkala, že by na to klidně sehnala autobus, takže by se mnou jeli asi úplně všichni. Uvidíme, jak to dopadne,“ uzavírá Kristýna.