Město dostalo další peníze na sociální dávky, sociální služby, téměř 3,5 milionu korun je určeno na obnovu místní komunikace po povodni v Myšenci.

„Příjmy rozpočtu však nepříznivě ovlivňuje nižší výběr daní než se předpokládalo. Vývoj ukazuje, že jejich příjem zřejmě nebude naplněn. K 30. květnu byly daňové příjmy nižší o 1,5 milionu korun,“ uvedl starosta Protivína Jaromír Hlaváč (ODS).

Změnily se také výdaje města, kam byly zahrnuty peníze na vybudování levobřežní komunikace u řeky Blanice, části kanalizace v Myšenci a v ulici Ve Školce.

Prostředky, se kterými původně schválený rozpočet nepočítal, jsou dále určeny na rekonstrukce bytů V Zámku. Více peněz si vyžádá přepojení vytápění pěti domů na kotelnu v Družstevní ulici. Současné kotelny budou zrušeny, což přispěje k efektivnější výrobě tepla.

„Navíc tak bude lépe využitá kapacita kotelny v Družstevní ulici. Postupným zateplováním domů dochází ke snižování spotřeby tepla,“ doplnil Jaromír Hlaváč.

Více peněz dostanou podle rozhodnutí zastupitelů také Technické služby města Protivína. Jsou určeny hlavně na zimní údržbu, protože po loňské extrémní zimě je rozpočet téměř vyčerpán.