VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pochybení? Podle koalice většinou lživá tvrzení

Písek /ANKETA/- Po šesti týdnech odpověděla písecká koalice na obvinění z dvanácti hrubých pochybení.

2.8.2011 17
SDÍLEJ:

Koalice vedená starostou Ondřejem Veselým (na snímku) pokládá obvinění opozice za nesmysly.Foto: Deník/Marek Prášil

Šestnáct stran má dokument, v němž menšinová koalice (ČSSD a VPM) vyvrací nařčení z údajných hrubých chyb. Pro nezasvěcené jde většinou o nudné čtení.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Považujeme uvedená ‚hrubá pochybení‘ za neopodstatněná a většinou zcela lživá tvrzení, navíc většinou netýkající se nynějšího funkčního období,“ konstatují starosta Ondřej Veselý (ČSSD) a místostarosta Vojtěch Bubník (VPM).

Je kuriózní, že polovina v dokumentu uvedených pochybení je v případě opozice spíše „střelbou do vlastních řad“. Chyby se staly v době, kdy radu kromě VPM tvořili zástupci ODS a současní představitelé SNK ED.

„Máme pro uvedené problémy řešení. Proto se opozice hlásí o slovo a hlavně o práci. Dovozovat z výsledků voleb, co si voliči v Písku vlastně přáli, je po loňských volbách mimořádně obtížné. Určitě si však nepřáli tolik přehmatů za tak krátký čas,“ tvrdí zástupci opozice Tomáš Franců (SNK ED), Zdeněk Kulič (ODS) a Josef Knot (TOP 09).

Celý dokument ve formátu PDF najdete ZDE.

„Pokud i opozice deklaruje, že se hlásí o slovo a hlavně o práci, je tedy nejvyšší čas se práce chopit a začít konstruktivně jednat ve prospěch města. Zpracovávání odpovědí zabírá až příliš mnoho zbytečně stráveného času, který bychom mohli účelněji vynaložit na společnou práci pro město. Tvrzení, že z výsledků voleb je mimořádně obtížné dovozovat přání voličů, je výrok neobyčejně odvážný a nesvědčí o nutné pokoře před voliči,“ reagovali představitelé koalice.

Písecká radniční koalice přišla o většinu v dubnu, kdy z ní vystoupila ODS. V květnu vyzvaly pravicové strany ČSSD a VPM k rekonstrukci koalice. Zároveň začaly argumentovat dvanácti pochybeními, které předložily koalici o několik týdnů později. Koalice má nyní 12 hlasů z 27.

Souhlasíte s obviněními opozice? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku a vyjádřete svůj názor v diskuzi!

Hned v první výtce opozice připomíná, že v rozporu s jednacím řádem zastupitelstva bylo projednání rozpočtové změny č. 7 až 17 na mimořádném zasedání 7. dubna 2011. Materiál nebyl zastupitelům k dispozici 10 dnů dopředu a nebyl projednán ve finančním výboru. 25 5. nenechal starosta odhlasovat dohadovací řízení ke změně územního plánu.

Koalice: V době, kdy jednání zastupitelstva řídili Luboš Průša (ODS, nyní SNK ED) a Miroslav Sládek (ODS), nebylo o dohadovacím řízení hlasováno nikdy a vždy k němu bylo přistupováno jako ke kolektivní vůli řešit společný problém.

Neschválení rozpočtové změny na mimořádném ZM by mělo velmi zásadní negativní důsledky na chod města. Rozpočtová změna, která byla předmětem jednání na ZM dne 7. 4. 2011, byla projednána a připravena s předsedou a členkou finančního výboru (oba jsou zastupitelé města za TOP 09, SNK ED). Schopnost finančního výboru sejít se k projednání zásadní otázky v potřebném počtu členů nemůže vedení města ovlivnit.

Stejného principu by se měla držet i opozice. Návrh na rozpočtovou změnu předložený opozicí na mimořádném zasedání zastupitelstva také neprošel finančním výborem.

Opozice: Schválení usnesení rady č. 242/11 a 250/11 jen 4 hlasy z 9. Podle platného usnesení zastupitelstva je rada stále devítičlenná.

Koalice: Nepravdivé tvrzení. Podle zákona o obcích je kvorum pro usnášení dáno nikoliv stanovením počtu členů rady, ale jeho skutečným počtem. V případě Písku je současný počet členů rady města 7, kvorum tak činí 4 hlasy pro přijetí usnesení. Tato skutečnost byla potvrzena také ministerstvem vnitra.

Opozice: Nedodržování usnesení č. 176/07 a navazujícího usnesení např. o financování IRPM (Integrovaný plán rozvoje města).

Koalice: Užití prostředků dle tohoto usnesení je plněné naprosto precizně. Uvedené námitky plynou z neznalosti procesu, špatného studia materiálů ZM a překrucování faktů. Prostředky získané prodejem bytů nad částku 100 mil. Kč, což bylo v roce 2007 52 mil., se evidují odděleně a jsou k dispozici pro výdaje spojené s IPRM – zóna Portyč.

Opozice: Nesvolání dozorčí rady (DR) Sladovny jejím předsedou O. Veselým v roce 2009 a 2010 a neschvalování výsledků hospodaření v DR. Výsledkem byl přinejmenším schodek hospodaření ve výši 1,3 mil. Kč.

Koalice: DR Sladovny neměla být v roce 2010 k čemu svolána. I přes četné urgence nebyla ředitelem předložena výroční správa společnosti, která měla být dozorčí radou projednána a na jejímž základě mohla proběhnout kontrola hospodaření. Od poloviny roku 2010 byl proto nucen předseda DR upozorňovat na tuto skutečnost tehdejší vedení města a odbor kultury a cestovního ruchu. I přesto, že tak činil opakovaně, nebyla sjednána žádná náprava a bylo zřejmé, že mechanismy města zcela selhaly.

Po volbách starosta inicioval personální opatření a nechal udělat kontrolu auditorkou města. Zároveň byly nově nastaveny kontrolní mechanismy společností zřizovaných městem.

Opozice: Nezavedení systému řízení městských projektů, poměrně vysoká neúspěšnost v získávání grantů.

Koalice: Systém řízení městských projektů existuje. Každý projekt má svůj realizační tým zahrnující odborníky z různých odborů úřadu. Tým má i svého garanta z řad uvolněných zastupitelů.

Za dobu působení současné koalice vůbec nelze žádnou úspěšnost v získávání grantů hodnotit, neboť lhůty pro granty jsou výrazně delší. Kontinuálně však probíhá čerpání na program IPRM v objemu 120 mil. Kč, je připravována kompostárna a dva sběrné dvory. Z nových menších dotačních titulů lze uvést dopravní stavby a projekty ve školství.

Autor: Marek Prášil

Nahravá se anketa
2.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 17
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Správci objektů 18 000 Kč

Správci objektů ÚDRŽBÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Drhovle, Vlastnosti volného místa, Směnnost: Ranní směna od 06.00 do 14.30 hodin, Pracovní úvazek: Plný, Pracovněprávní vztah: Pracovní poměr , Minimální stupeň vzdělání: výuční list, Platové rozpětí: od 18.000 - Kč, Pracovní poměr: na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení. Po uplynutí zkušební doby přiznání osobního ohodnocení, zaměstnanecké benefity, týden dovolené navíc a závodní stravování s příspěvkem zaměstnavatele., Poznámka k volnému místu, Nástup IHNED nebo dle dohody,řidičský průkaz sk. B a ochota jezdit, bezúhonnost, flexibilita, zdravotní způsobilost, spolehlivost, samostatnost , , Písemné žádosti na e-mail: personalni@dps-svetlo.cz nebo na adresu Domov pro seniory Světlo, Drhovle 44, 397 01 Písek, Informace: Ing. Marcela Benschová: tel.: 380 425 865. Pracoviště: Domov pro seniory světlo, 397 01 Písek 1. Informace: Marcela Benschová, +420 380 425 865.

Gastronomie - Pomocná kuchařka 15 000 Kč

Jsme jednou z největších společností v České republice zajišťující závodní stravování. Pro náš stravovací provoz u klienta v Písku hledáme vhodného kandidáta/ku na tuto pozici: pomocná kuchařka. Vaší prací bude regenerace již uvařených jídel a jejich vydávání.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 17 500 Kč

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce PRACOVNÍK/ICE S DĚTMI PŘEDŠKOLNÍHO A ŠKOLNÍHO VĚKU. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení. Možný nižší úvazek., Místo výkonu práce: Purkratice nebo Svatoplukova, Náplň práce: práce s dětmi předškolního věku: příprava na vstup do školy, volnočasové aktivity; práce s, dětmi školního věku: doučování, volnočasové aktivity; děti pocházejí ze sociálně vyloučených rodin, Kurz pracovníka v sociálních službách výhodou., Nabízíme: 5 týdnů dovolené, stravenky, Průběh výběrového řízení: Zájemce o pracovní pozici zašle životopis na adresu pisek@nadeje.cz, nejpozději. Na základě posouzení životopisu budou vybraní uchazeči pozváni na ústní, pohovor, Informace podává: Hana Šefránková, e-mail: vednab.pisek@nadeje.cz. Pracoviště: Naděje - pracoviště purkratice, Ke Statku, č.p. 1, 397 01 Písek 1. Informace: Hana Šefránková, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 16 000 Kč

Obsluha ostatních manipulačních zařízení (kromě obsluhy vysokozdvižných vozíků) MANIPULAČNÍ DĚLNÍK (OBSLUHA POMOCNÝCH MANIPULAČNÍCH STROJŮ). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: ciz, Bližší specifikace práce: , Obsluha pomocných manipulačních strojů (kromě vysokozdvižných vozíků) při manipulaci s živou drůbeží. Vzhledem k charakteru práce je pracovní pozice vhodnější pro muže. , Pracovní doba: práce v nočních a ranních hodinách dle harmonogramu svozových aut apod. , Nabízíme:, závodní stravování, dovolená nad rámec stanovený zákoníkem práce, příspěvek na dopravu, příspěvek na penzijní připojištění, požitky na základě zaměstnaneckého fondu, zvýhodněné volnočasové aktivity a další benefity v souladu s vnitřními předpisy zaměstnavatele., , První kontakt: Monika Bílá tel.: 383 838 527 (pondělí až pátek 6:00-14:30 hod.), email: monika.bila@voddrubez.cz nebo osobně na uvedené adrese.. Pracoviště: Vodňanská drůbež, a.s. - závod mirovice, Zámostí, č.p. 272, 398 06 Mirovice. Informace: Monika Bílá, +420 383 838 527 724 037 701.


Ilustrační foto

V píseckém pietním parku řádil vandal

Adéla Záhorová.

Adéla Záhorová byla devátá na světě

Z mostu udělali parket.

V taneční parket se o víkendu proměnil železný most v Týně nad Vltavou. Latinskoamerické tance zde předvedli zkušení lektoři z českobudějovické taneční školy Salsa Escuela.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Kam za kulturou a zábavou na Písecku 17. a 18. července

Nepozorní strojvedoucí: počet projetí Stůj stoupl za pololetí o třetinu.

Jižní Čechy – Česká železnice zažívá letos kromě nárůstu počtu cestujících také výrazný skok v počtu chyb strojvedoucích. Počet nedovolených jízd letos míří k rekordu. A k počtu lidí zraněných při takových nehodách přispěla i nedávná srážka vlaků u Křemže.

Chci znovu kandidovat na prezidenta, oznámil Trump před jednáním s Putinem

Washington – Klíčová schůzka prezidenta USA Donalda Trumpa s lídrem Ruské federace Vladimirem Putinem přišla v okamžiku, kdy rozporuplné výroky hlavy Spojených států opět plní hlavní stránky světových médií.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT