VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pochybení? Podle koalice většinou lživá tvrzení

Písek /ANKETA/- Po šesti týdnech odpověděla písecká koalice na obvinění z dvanácti hrubých pochybení.

2.8.2011 17
SDÍLEJ:

Koalice vedená starostou Ondřejem Veselým (na snímku) pokládá obvinění opozice za nesmysly.Foto: Deník/Marek Prášil

Šestnáct stran má dokument, v němž menšinová koalice (ČSSD a VPM) vyvrací nařčení z údajných hrubých chyb. Pro nezasvěcené jde většinou o nudné čtení.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Považujeme uvedená ‚hrubá pochybení‘ za neopodstatněná a většinou zcela lživá tvrzení, navíc většinou netýkající se nynějšího funkčního období,“ konstatují starosta Ondřej Veselý (ČSSD) a místostarosta Vojtěch Bubník (VPM).

Je kuriózní, že polovina v dokumentu uvedených pochybení je v případě opozice spíše „střelbou do vlastních řad“. Chyby se staly v době, kdy radu kromě VPM tvořili zástupci ODS a současní představitelé SNK ED.

„Máme pro uvedené problémy řešení. Proto se opozice hlásí o slovo a hlavně o práci. Dovozovat z výsledků voleb, co si voliči v Písku vlastně přáli, je po loňských volbách mimořádně obtížné. Určitě si však nepřáli tolik přehmatů za tak krátký čas,“ tvrdí zástupci opozice Tomáš Franců (SNK ED), Zdeněk Kulič (ODS) a Josef Knot (TOP 09).

Celý dokument ve formátu PDF najdete ZDE.

„Pokud i opozice deklaruje, že se hlásí o slovo a hlavně o práci, je tedy nejvyšší čas se práce chopit a začít konstruktivně jednat ve prospěch města. Zpracovávání odpovědí zabírá až příliš mnoho zbytečně stráveného času, který bychom mohli účelněji vynaložit na společnou práci pro město. Tvrzení, že z výsledků voleb je mimořádně obtížné dovozovat přání voličů, je výrok neobyčejně odvážný a nesvědčí o nutné pokoře před voliči,“ reagovali představitelé koalice.

Písecká radniční koalice přišla o většinu v dubnu, kdy z ní vystoupila ODS. V květnu vyzvaly pravicové strany ČSSD a VPM k rekonstrukci koalice. Zároveň začaly argumentovat dvanácti pochybeními, které předložily koalici o několik týdnů později. Koalice má nyní 12 hlasů z 27.

Souhlasíte s obviněními opozice? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku a vyjádřete svůj názor v diskuzi!

Hned v první výtce opozice připomíná, že v rozporu s jednacím řádem zastupitelstva bylo projednání rozpočtové změny č. 7 až 17 na mimořádném zasedání 7. dubna 2011. Materiál nebyl zastupitelům k dispozici 10 dnů dopředu a nebyl projednán ve finančním výboru. 25 5. nenechal starosta odhlasovat dohadovací řízení ke změně územního plánu.

Koalice: V době, kdy jednání zastupitelstva řídili Luboš Průša (ODS, nyní SNK ED) a Miroslav Sládek (ODS), nebylo o dohadovacím řízení hlasováno nikdy a vždy k němu bylo přistupováno jako ke kolektivní vůli řešit společný problém.

Neschválení rozpočtové změny na mimořádném ZM by mělo velmi zásadní negativní důsledky na chod města. Rozpočtová změna, která byla předmětem jednání na ZM dne 7. 4. 2011, byla projednána a připravena s předsedou a členkou finančního výboru (oba jsou zastupitelé města za TOP 09, SNK ED). Schopnost finančního výboru sejít se k projednání zásadní otázky v potřebném počtu členů nemůže vedení města ovlivnit.

Stejného principu by se měla držet i opozice. Návrh na rozpočtovou změnu předložený opozicí na mimořádném zasedání zastupitelstva také neprošel finančním výborem.

Opozice: Schválení usnesení rady č. 242/11 a 250/11 jen 4 hlasy z 9. Podle platného usnesení zastupitelstva je rada stále devítičlenná.

Koalice: Nepravdivé tvrzení. Podle zákona o obcích je kvorum pro usnášení dáno nikoliv stanovením počtu členů rady, ale jeho skutečným počtem. V případě Písku je současný počet členů rady města 7, kvorum tak činí 4 hlasy pro přijetí usnesení. Tato skutečnost byla potvrzena také ministerstvem vnitra.

Opozice: Nedodržování usnesení č. 176/07 a navazujícího usnesení např. o financování IRPM (Integrovaný plán rozvoje města).

Koalice: Užití prostředků dle tohoto usnesení je plněné naprosto precizně. Uvedené námitky plynou z neznalosti procesu, špatného studia materiálů ZM a překrucování faktů. Prostředky získané prodejem bytů nad částku 100 mil. Kč, což bylo v roce 2007 52 mil., se evidují odděleně a jsou k dispozici pro výdaje spojené s IPRM – zóna Portyč.

Opozice: Nesvolání dozorčí rady (DR) Sladovny jejím předsedou O. Veselým v roce 2009 a 2010 a neschvalování výsledků hospodaření v DR. Výsledkem byl přinejmenším schodek hospodaření ve výši 1,3 mil. Kč.

Koalice: DR Sladovny neměla být v roce 2010 k čemu svolána. I přes četné urgence nebyla ředitelem předložena výroční správa společnosti, která měla být dozorčí radou projednána a na jejímž základě mohla proběhnout kontrola hospodaření. Od poloviny roku 2010 byl proto nucen předseda DR upozorňovat na tuto skutečnost tehdejší vedení města a odbor kultury a cestovního ruchu. I přesto, že tak činil opakovaně, nebyla sjednána žádná náprava a bylo zřejmé, že mechanismy města zcela selhaly.

Po volbách starosta inicioval personální opatření a nechal udělat kontrolu auditorkou města. Zároveň byly nově nastaveny kontrolní mechanismy společností zřizovaných městem.

Opozice: Nezavedení systému řízení městských projektů, poměrně vysoká neúspěšnost v získávání grantů.

Koalice: Systém řízení městských projektů existuje. Každý projekt má svůj realizační tým zahrnující odborníky z různých odborů úřadu. Tým má i svého garanta z řad uvolněných zastupitelů.

Za dobu působení současné koalice vůbec nelze žádnou úspěšnost v získávání grantů hodnotit, neboť lhůty pro granty jsou výrazně delší. Kontinuálně však probíhá čerpání na program IPRM v objemu 120 mil. Kč, je připravována kompostárna a dva sběrné dvory. Z nových menších dotačních titulů lze uvést dopravní stavby a projekty ve školství.

Autor: Marek Prášil

Nahravá se anketa
2.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 17
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení OPERÁTOR/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Práce v elektrotechnické výrobě., Pracovní doba: 1 směna 6:00-14:30 hod. nebo 7:00 - 15:30 hod. , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení., Nástupní mzda 15.000,- Kč., Vyučení nebo praxe v elektrotechnické výrobě výhodou. , Vzhledem k charakteru práce jsou pracovní místa vhodnější pro ženy., Nabízíme: stravenky, dovolenou navíc (5dní), , První kontakt na tel. 382 215 415 - domluvit si schůzku; e-mail: lukes@cz.pikatron.de.. Pracoviště: Pikatron cz s.r.o.., Dukelská, č.p. 423, 397 01 Písek 1. Informace: Jiří Lukeš, +420 382 215 415,777 710 420.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 20 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK / SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme zaměstnání na hlavní pracovní poměr - plný nebo zkrácený úvazek dle dohody. , - vyučení v oboru není podmínkou; praxe v oboru výhodou, - pracovní doba v rámci provozní doby: po - so 8.00 až 19:30 hod. (neděle 13:00 - 19:30 hod.), - nabízíme: čistou mzdu od 18.000 Kč, - kontakt: Jindřich Šálek - tel. 607 527 376. Pracoviště: Lur cafe - galerie florián, Havlíčkovo nám., č.p. 94, 397 01 Písek 1. Informace: Jindřich Šálek, +420 607 527 376.

Management - Management Vedoucí 20 450 Kč

Vedoucí ostatních úředníků VEDOUCÍ ÚŘEDNÍK/ICE ODBORU REGIONÁLNÍHO ROZVOJE. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč, mzda max. 30750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Druh práce: vedení odboru regionálního rozvoje; řídící a kontrolní činnost v oblasti stavebního řádu (stavební úřad), územního plánování (úřad územního plánování), vyvlastňování (vyvlastňovací úřad), státní památkové péče, regionálního rozvoje, sportu, kultury a propagace., Předpoklady pro vznik pracovního poměru:, " občan ČR nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR, starší 18 let, který ovládá jednací jazyk, " trestní bezúhonnost, " plná svéprávnost, " splnění předpokladů podle § 2 a § 4 zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky (velký lustrační zákon), ve znění pozdějších předpisů (tj. lustrační osvědčení a čestné prohlášení), předpoklady podle tohoto ustanovení neprokazují osoby narozené po 01.12.1971., Další požadavky:, " vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu , " řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, " bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, apod., " znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), vyhláška č. 268/2009 Sb., o technických požadavcích na stavby, vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území, zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), vše ve znění pozdějších předpisů), " ochota dále se vzdělávat; schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, Výhodou:, " praxe ve veřejné správě, " doložení zvláštní odborné způsobilosti ve smyslu zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, v oblasti stavebního řádu, územního plánování či státní památkové péče, " vzdělání v oboru stavebním či příbuzném stavebnímu, veřejné správy, Uchazeči předloží písemnou přihlášku, která musí obsahovat tyto náležitosti: , (vzor přihlášky zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz), " přesné označení výběrového řízení;jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; státní příslušnost uchazeče; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis uchazeče, V přihlášce dále uveďte kontakt - telefon, mobilní telefon, e-mail., K přihlášce se připojí tyto doklady:, " strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech, " výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál případně ověřená kopie); u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem (pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením), " ověřená kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání , " dokumenty osvědčující splnění předpokladů podle zákona č. 451/1991 Sb. (tj. lustrační osvědčení a čestné prohlášení), nedokládají osoby narozené po 01.12.1971, " souhlas se zpracováním osobních údajů(vzor souhlasu zveřejněný na www.milevsko-mesto.cz)., Pracovní poměr: jmenování na vedoucí pracovní místo - doba neurčitá, Předpokládaný termín nástupu: dohodou, Lhůta pro podání přihlášky: do 04.05.2018 (pátek) do 11:00 hodin , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběro. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Petr Švára, +420 382 504 223.

Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 16 000 Kč

Obsluha v zařízeních rychlého občerstvení OBSLUHA V RESTAURACI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: CIZ, Práce v rychlém občerstvení., Náplň práce:, - příprava a krájení zeleniny, masa, příprava omáček (dresingů), příprava a následný úklid pracoviště., Praxe není podmínkou - zaučíme., Pracovní doba: 2 směny (pracovní doba PO - ČT 10:00 - 18:00 hod. a 15:00 - 23:00 hod., PÁ 10:00 - 18:00 a 18:00 - 2:00 hod.). Pracoviště: Hüseyin tas - milevsko, Masarykova, č.p. 252, 399 01 Milevsko 1. Informace: Marie Koštěncová, +420 728 064 000.


Videosouhrn 23. dubna 2018

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Stanislav Blecha z Besednice daroval kostní dřeň, za což se mu dostalo oficiálního poděkování od Českého národního registru dárců dřeně.

Daroval kostní dřeň. Pocit, že někomu zachránil život, je prý skvělý

Muži z Prahy se na náměstí ztratila manželka. Našli ji na nádraží

Písek - V sobotu 21. dubna půl hodiny před polednem nahlásil muž z Prahy, že se mu na Velkém náměstí ztratila manželka, která má zdravotní problémy.

Opilý muž z Maďarska spal na Pražské u silnice

Písek - Ve čtvrtek 19. dubna po půlnoci dostala městská policie oznámení, že ulici Pražská leží u komunikace nějaký muž.

Závodům dětí na kolech i koloběžkách přálo počasí

Písek - Galaxy CYKLOŠVEC Stevens závod dětí na kolech i koloběžkách se uskutečnil za krásného jarního počasí 19. dubna v Písku v areálu CYKLOŠVEC a Jaroslava Fajtlová - JF Autocentrum Fiat. Proběhlo zde i testování kol, elektrokol a koloběžek Galaxy bike, Stevens Bikes, Totem, Crussis aj.

Pro dálnici u Budějovic zatím kácí stromy, na úplné stavební povolení čeká

Jižní Čechy - Za 13 miliard chce stát postavit novou komunikaci od Úsilného po Třebonín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT