Hokejisté se dočkali. Žádost města o dotaci na rekonsturukci zázemí zimního stadionu uspěla, a město tak získalo více 22 milionů korun na projekt zlepšení prostředí stadionu.

Přidejte si Písecký deník na Facebooku ZDE!

Dotace činí 85 procent nákladů, zbytek, tedy téměř čtyři miliony korun, uhradí město ze svého rozpočtu.

„V rámci tohoto projektu by se mělo zlepšit zázemí zimního stadionu po rekonstrukci šaten, vybudování centra pro rekreaci a sport, vybudování nové tribuny pro rodiče s dětmi a pro osoby se sníženou schopností pohybu, vybudování víceúčelové tělocvičny, vytvoření přednáškové místnosti, vytvoření rekondičního zázemí a celkové úpravě zimního stadionu na bezbariérový,“ informoval mluvčí písecké radnice Roman Ondřich.

V píseckém hokejovém klubu, který nedávno koupil prvoligovou licenci od Vrchlabí, vyvolal úspěch projektu velkou radost.

„Jsme nadšeni,“ komentoval situaci generální manažer klubu Jiří Černý. Podle něj by rekonstrukce, která by měla začít na počátku roku 2012, neměla ovlivnit sezonu.

„Přípravné práce by měly začít v únoru nebo březnu, po sezoně by se mělo začít budovat. V létě se v Písku koná mistrovství světa v hokejbale, tak bychom byli rádi, abychom hráče uvítali v důstojném prostředí,“ dodal Černý. Rekonstrukce by měla skončit v listopadu příštího roku.

O dotaci žádalo město, protože je vlastníkem stadionu. V kraji uspěly jen dvě žádosti, z Písku a také z Blatné.