Z mapy města tak zmizí další dopravně nebezpečné místo. Dosavadní křižovatka ve tvaru písmene T byla málo přehledná zvláště pro mimopísecké motoristy.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

Výstavba dočasně omezí dopravu v této lokalitě. Od 1. do 10. srpna bude částečně omezen provoz na sjezdové a nájezdové větvi silnice I/20. Doprava bude vedena v polovině vozovky a řízena pracovníky dodavatelské firmy.

„Úplná uzavírka bude krátkodobá, zřejmě jen na půl dne bude vyloučena veškerá, včetně linkových autobusů. Náhradní objížďková trasa povede po nadjezdu u provozovny Cadilak,“ uvedla Mária Čejková, vedoucí oddělení silničního hospodářství krajského úřadu.

Výstavba křižovatky bude stát 800 tisíc korun a bude financována městem Písek a Ředitelstvím silnic a dálnic.

„Opravu vozovky zaplatíme z prostředků určených na rekonstrukci Nového mostu a následně na opravy objízdných komunikací. Na vybudování středového ostrůvku z betonových bloků a na dopravní značení jsou vyčleněny peníze z rozpočtu města. Jednáme však o příspěvku s Ředitelstvím silnic a dálnic, protože část upravované vozovky je součástí silnice 1. třídy,“ vysvětlil financování Michal Kovařík, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Písku.

Na stavbě okružní křižovatky v Hradišťské ulici se budou podílet společnost Swietelsky a Městské služby Písek.