Za velice špatně odvedenou práci označuje projekt na revitalizaci oblasti kolem restaurace Platan na Portyči místní obyvatel Jiří Knotek.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Projektant naplánoval chodník přesně v místě, kde byl dříve vzrostlý strom. Je vidět, že tady asi příliš často nebyl, jinak by to snad takhle nemohl nakreslit,“ říká naštvaný Knotek.

„Na sídlištích obecně chybí zeleň, tak bychom ji měli vysazovat, a ne kácet a dávat místo ní zbytečnou dlažbu,“ dodává Knotek.
Václav Jankovec, jednatel firmy Invente, s.r.o., která revitalizaci projektovala, se k problému likvidace zeleně odmítl vyjádřit s tím, že s novináři zásadně nekomunikuje.

To, že projekt opravdu počítá s chodníkem vedoucím místem, kde rostl strom, potvrdil ale Píseckému deníku Petr Jelínek z odboru rozvoje, investic a majetku města Městského úřadu v Písku.

„Při revitalizaci sídliště Portyč byly ve vnitrobloku u restaurace Platan odstraněny dva stromy. První strom překážel při výstavbě rampy pro občany se sníženou pohyblivostí a pro maminky s kočárky, dosud tam bylo pouze schodiště. Jednalo se o ne příliš kvalitní strom,“ tvrdí Jelínek.

„Druhý strom, kaštan, stál těsně vedle obytného domu a svým vzrůstem zasahoval do oken druhého patra. V místě jeho růstu je podle projektu plánován pojízdný pruh podle celého bloku pro vozidla záchranného integrovaného systému,“ uvádí Jelínek.

Revitalizace oblasti kolem Smartu bude stát kolem třiceti milionů korun, revitalizace celé Portyče, tedy největšího píseckého sídliště, vyjde na 200 milionů korun.