Asi padesát pracovních míst přinese průmyslová zóna u Zbelítova. Vybuduje ji tam soukromý investor Marek Kramář.

Písecký deník je na Facebooku. Klikněte ZDE!

„Zastupitelé tento návrh podporují. Je to nejen finanční přínos pro obec, ale i práce v mikroregionu Milevsko,“ řekla starostka Zbelítova Markéta Honzíková.
Firma Marka Kramáře, která sídlí u Říčan u Prahy, se věnuje měření hluku a jeho snižování, vyrábí například tlumiče hluku nebo zvukové izolace.
Vhodnou lokalitu pro další prostory hledala po celé republice.

„Je tu dostatek kvalifikované pracovní síly a společnost ZVVZ snižuje počet zaměstnanců,“ vysvětlil Marek Kramář, proč si firma vybrala mikroregion Milevsko. Jak dodal, pracovníci se budou věnovat lehčí zámečnické práci.

Investor Kramář předpokládá, že by s budováním zóny mohli začít příští rok, ale je to závislé na získání stavebního povolení.
Průmyslová zóna u Zbelítova je velká asi šest hektarů. Podle Marka Kramáře by využili jednu třetinu plochy a zbytek by mohli prodat či pronajmout dalším firmám.

Zóna byla v návrhu zbelítovského územního plánu z roku 2000. „Byly to soukromé pozemky, ale obec se nijak neangažovala je vykoupit, až teď je vykoupil soukromý investor,“ vysvětlila starostka Honzíková.

Největší průmyslová zóna v Jihočeském kraji se nachází v Písku. Pracují tam téměř tři tisíce lidí a o vybudování výrobních hal tu uvažují další zájemci.