První investice v letošním roce čeká Základní školu v Kovářově. O prázdninách vymění část oken. Práce budou stát 150 tisíc korun.

„Škola má optimalizaci tepla. V místnosti, která spojuje první a druhý stupeň, jsme okna zatím nevyměnili, takže je tam velký únik tepla. Část oken ze severní strany úplně zazdíme a zbytek budeme měnit za plastová,“ vysvětlil starosta Kovářova Pavel Hroch a dodává, že se každý rok snaží ve škole něco opravit či zvelebit.

Škola by potřebovala i další úpravy. Například ty v původní části školy, která je z roku 1930. „Zde je potřeba vyměnit podlahy, které jsou prkenné. Nevíme ale, jak staticky by vydrželo, kdybychom tam dali beton. Přemýšlíme, že bychom položili podlahu z lehčímu materiálu,“ upřesňuje kovářovský starosta.

Mnohem nákladnější by ale byla rekonstrukce školní kuchyně, která by vyšla až na čtyři a půl milionu korun. „Zatím jsme v kuchyni neobnovili nic. Snažíme se získat peníze. V loňském roce jsme dokončili projekt jak stavební, protože v kuchyni budeme vyměňovat veškerou instalaci, vodu, elektřinu, odpady, tak jsme si nechali zpracovat projekt na osazení novým zařízením. Nechceme nakupovat zařízení a dávat ho do nerekonstruované kuchyně. Takže čekáme, zda se nám podaří sehnat peníze,“ dodává Pavel Hroch.

Kovářovskou základní školu navštěvují děti ze dvaceti sedmi vsí a osad.