Městu a městským službám, které pečují o provoz a údržbu komunikací v Písku, dělají v poslední době starosti rozpadající se schodiště. Platí to o plaveckém stadionu a sídlišti Logry a zejména o bočních schodech, které vedou na přemostění ulice Přátelství na sídlišti Jih.

Schodiště i navazující lávka jsou poměrně hodně využívané, protože tudy chodí rodiče s dětmi do mateřské školy. Schody však už jsou v takovém stavu, že by ohrožovaly zdraví chodců a proto byly uzavřeny.

Bezbariérový přístup na lávku je zatím zajištěn po rampě od ulice Přátelství. Městské služby Písek dostaly za úkol připravit varianty, zda lávku rekonstruovat nebo zbourat.

„Ze tří předložených návrhů se radní nakonec rozhodli pro demolici současné lávky včetně schodiště a vybudování nových přístupových chodníků. Tato varianta je nejlevnější a z hlediska údržby přijatelná. Určitou nevýhodou je delší vzdálenost po bezbariérovém přístupu k mateřské škole,“ informoval místostarosta Vojtěch Bubník (VPM).

Vybraná varianta dále počítá se zastřešeným schodištěm v místě, kde se pohybuje nejvíce chodců. Bezbariérový přístup bude po nynějších chodnících, jejich část mezi domy č. p. 1996 a 1981 se upraví pomocí rampy.

Předpokládané náklady jsou 4,5 milionu korun. Další dva navrhované způsoby by stály 7, 9 milionu a 10,5 milionu korun. V příštím roce se počítá s investiční přípravou, vlastní stavba by měla začít nejpozději v roce 2013.